Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|5. feb 2019 o 20:59

Slovenský futbalista nastúpil v 62. minúte.

BERLÍN. Slovenský futbalista Adam Zreľák nezabránil prehre Norimbergu na pôde Hamburgu 0:1 v osemfinálovom zápase Nemeckého pohára.

Reprezentačný útočník nastúpil na ihrisko v 62. min, ale svoje viac než dvojmesačné strelecké suchoty neukončil.

Ani jeho spoluhráči sa gólovo nepresadili, a tak vďaka presnému zásahu Berkaya Özcana postupuje do štvrťfinále druholigový Hamburg.

Prekvapenie sa zrodilo aj na úkor ďalšieho mužstva z najvyššej súťaže. Leverkusen síce viedol po góle Juliana Brandta, ale napokon prehral v Heidenheime 1:2.

Veľkú drámu sledovali diváci v Signal Iduna Parku. Borussia Dortmund v predĺžení dvakrát viedla, ale Brémy zakaždým dokázali odpovedať. Napokon sa tešili z postupu hostia, keďže lepšie zvládli rozstrel zo značky pokutového kopu.

Hrdinom bol český brankár Jiří Pavlenka, ktorý zneškodnil pokusy Paca Alcácera a Maximiliana Philippa.

Nemecký pohár vo futbale 2018/2019:

Hamburg - Norimberg 1:0 - Adam Zreľák (Norimberg) hral od 62. min

Heidenheim - Leverkusen 2:1

Borussia Dortmund- Werder Brémy 3:3 po predĺžení (1:1, 1:1), v rozstrele zo značky pokutového kopu 2:4

Duisburg - Paderborn 1:3

Domov»Futbal»Nemecko»DFB Pokal»Leverkusen, Dortmund a Norimberg so Zreľákom končia v Nemeckom pohári v osemfinále