Vyhrajú Nemci aj desiaty zápas? Poslednou prekážkou je Azerbajdžan

Tréner Nemecka Joachim Löw môže experimentovať so zostavou.
Tréner Nemecka Joachim Löw môže experimentovať so zostavou. (Autor: TASR/AP)
TASR|7. okt 2017 o 16:01

Všetky zápasy v skupine vyhrali naposledy Španieli v kvalifikácii o postup na MS 2010.

MAINZ. Tréner nemeckej futbalovej reprezentácie Joachim Löw je v pozícii, že si môže dovoliť do určitej miery experimentovať so zostavou. Úradujúci svetový šampión už postúpil na budúcoročné majstrovstvá sveta do Ruska, Nemci by však radi v ich kvalifikačnej skupine vyhrali všetkých 10 zápasov.

Löwovi zverenci sú na prahu perfektnej kvalifikácie. V prípade nedeľňajšieho víťazstva nad Azerbajdžanom by boli prvým tímom od kvalifikácie MS 2010 s plným bodovým ziskom. Naposledy sa tento počin podaril Španielom.

Päťdesiatsedemročný kouč vyskúša v bránke Bernda Lena z Bayeru Leverkusen.

Priestor v základnej zostave dostanú aj Leroy Sane a Emre Can.

"Testovacia fáza sa začala. Chceme vyhrať aj náš desiaty zápas, to je našim cieľom. Turnaj v Brazílii sme vyhrali ako tím. To chceme zopakovať," citovala agentúra DPA muža, ktorý s Nemeckom vyhral aj tohtoročný Pohár konfederácií FIFA v Rusku.

"Musíme nadobudnúť veľký hlad po tom, aby sme na turnaji triumfovali. Vieme však, že to bude veľmi ťažké," dodal Joachim Löw.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Vyhrajú Nemci aj desiaty zápas? Poslednou prekážkou je Azerbajdžan