Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Nemci si dlho neboli istí víťazstvom

Sportnet|30. jan 2006 o 00:00

"Slovenský outsider nemeckého favorita vytrápil," napísal oficiálny denník európskeho šampionátu hádzanárov vo Švajčiarsku (Euro daily) po sobotňajšej päťgólovej prehre Hatalčíkovho výberu s obhajcom titulu (26:31). "Ak by si o čosi viac verili, mohli ..

"Slovenský outsider nemeckého favorita vytrápil," napísal oficiálny denník európskeho šampionátu hádzanárov vo Švajčiarsku (Euro daily) po sobotňajšej päťgólovej prehre Hatalčíkovho výberu s obhajcom titulu (26:31). "Ak by si o čosi viac verili, mohli sa postarať o prekvapenie," domnieva sa.

Slováci nedovolili nemeckému koučovi Heinerovi Brandovi na rozdiel od francúzskeho trénera Clauda Onestu pokojne si užívať zápas na lavičke. Brand lietal horedolu, zúrivo gestikuloval, aby po zápase zložil poklonu nášmu tímu. "Po celý zápas som si nemohol byť istý, že vyhráme. Skvelý Štochl v slovenskej bráne nám bral istotu. Čakal som, že Slováci budú hrať lepšie než proti Francúzom, ale nie o toľko. Máme z nich rešpekt. Nie je to svetový tím, ale vie byť nebezpečný," tvrdil 53-ročný Brand.

Šesťtisíctristo fanúšikov v bazilejskej St. Jakobshalle v určitých fázach prekvapene mlčalo. Malá skupinka slovenských fanúšikov z Ilavy určite netušila, že ju bude tak počuť. "Nehrali sme dobre, ja som predviedol vari svoj najhorší výkon v reprezentácii, ale získali sme body a postúpili. To je najdôležitejšie," myslí si Florian Kehrmann. Z ôsmich striel na Štochla dal len tri góly. Napriek tomu nemeckí priaznivci po zápase povstali a ováciami postojačky ďakovali svojim miláčikom.

Slováci sa do mixzóny trúsili v oveľa lepšej nálade než po štrnásťgólovom debakli s Francúzskom (21:35). "Vzhľadom na štvrtok je to slušný výsledok, ale tých chýb bolo stále dosť. Zahodili sme viac, ako sme mali. A hoci chlapci sú v obrane agresívni a snažili sa, tie odrazené lopty mali byť naše. Namiesto toho sme dostávali zbytočné góly," poznamenal Richard Štochl. Brankár maďarského Dunaferru zo 44 striel súpera zneškodnil 15 a bol opäť oporou tímu. Medzi žrďami pôsobí neuveriteľne pokojne až flegmaticky, no v pravú chvíľu sa vie vymrštiť do miesta, kam rýchlosťou 100 km/h letí súperova strela.

Hodinky a švajčiarska čokoláda pre najlepšieho hráča patrili po súboji s Francúzmi práve jemu. V sobotu s Nemeckom sa z rovnakej ceny tešil hráč druholigovej španielskej Antequery Rastislav Tabačko, autor piatich gólov.

"Príjemné ocenenie, ale dôležitejší je výsledok. Teší ma, že sme boli Nemcom vyrovnaným súperom, ale keby sme sa vyvarovali chýb, mohlo to byť ešte lepšie. Na druhej strane, oni sú na takýchto podujatiach denno-denne, my len naberáme skúsenosti. Päťgólový rozdiel je spravodlivý. Je na nás, čo si z toho do ďalších dní zoberieme. I keď mňa to už asi nezastihne. Skôr tých mladších," myslí si 32-ročný Tabačko, pre ktorého bolo stretnutie s Nemeckom jubilejným 75. reprezentačným štartom.

Súvisiace články