Stačili mu tri štvrtiny. Curry dotiahol Golden State k ďalšiemu triumfu

Stephen Curry (vpravo) z Golden State bojuje o loptu s Blakeom Griffinom z LA Clippers. (Autor: TASR/AP)
SITA|7. jan 2018 o 09:23

Warriors vyhrali na palubovke Los Angeles Clippers.

LOS ANGELES. Basketbalisti Golden State zvíťazili v sobotňajšom dueli zámorskej NBA na palubovke Los Angeles Clippers 121:105.

Opäť žiaril ich líder Stephen Curry, ktorý zaznamenal 45 bodov.

Dvadsaťdeväťročný rozohrávač bol pri streleckej chuti, už po prvých piatich minútach mal na konte jedenásť bodov. V poslednej štvrtine sa už na palubovke neobjavil, napokon odohral 29 minút.

"Po niekoľkých trojkách na začiatku zápasu som hneď vedel, že som v rytme. Potom som už len skúšal ďalej páliť a byť agresívny," opisoval svoje pocity Curry, ktorý premenil 8 zo 16 trojkových pokusov.

Golden State si pripísalo štvrté víťazstvo po sebe a s bilanciou 32-8 kraľuje celej lige.

Boston stíha Golden State

Šiesty úspech v sérii dosiahli hráči Bostonu, ktorí zvíťazili v Brooklyne tesne 87:85. Celtics v závere zaostávali o jeden bod 82:83, no potom nováčik Jason Tatum smečom a trojkou poslal 45 sekúnd pred koncom hostí do vedenia 87:83.

Domáci sa zmohli už len na jeden kôš. Devätnásťročný Tatum napokon zakončil duel so 14 bodmi, na konte mal aj šesť zblokovaných lôpt.

"Nebojí sa situácie, nikdy to tak nebolo," povedal o trojke minuloročného draftu tréner Brad Stevens. Boston je s bilanciou 33-10 lídrom Východnej konferencie, v rámci celej súťaže je lepší len šampión z Golden State.

Houston bez Jamesa Hardena nestačil na Detroit, podľahol mu 101:108. Domácim pomohla najmä silná tretia štvrtina, ktorú vyhrali 31:19.

Hrám na oboch koncoch ihriska. Nezbieram len body, doskoky a asistencie.

LeBron James, basketbalista Clevelandu

Pre Houston to bola už siedma prehra z ostatných deviatich vystúpení.

Hostia sa tradične spoliehali na trojky. V prvej štvrtine premenili 7 z 13 pokusov, ale vo zvyšných troch 12-minútovkach dali 8 trojok z 34.

"Neviem, či boli hráči unavení, nemám na to vysvetlenie. Momentálne sme trochu oslabení. Nemáme intenzitu v obrane, hoci v útoku to ide," povedal kouč Houstonu Mike D'Antoni.

Darilo sa aj LeBronovi Jamesovi

Hráči Clevelandu zvíťazili pod košmi Orlanda 131:127 najmä vďaka LeBronovi Jamesovi. Tridsaťtriročný krídelník dosiahol 33 bodov, 10 doskokov, 9 asistencií a 6 ziskov. "Hrám na oboch koncoch ihriska. Nezbieram len body, doskoky a asistencie. Kedykoľvek získam loptu, umožňuje nám to dostať ju do otvoreného priestoru a nehrať proti usporiadanej obrane," komentoval James.

Rozohrávač Isaiah Thomas v druhom stretnutí po zranení zaznamenal devätnásť bodov v priebehu 21 minút.

NBA - sobota:

Los Angeles Clippers - Golden State 105:121 (28:31, 27:33, 21:39, 29:18)
Najviac bodov: L. Williams 23, Jordan 15 (11 doskokov), Wallace 13 - Stephen Curry 45 (8 trojok), McGee a N. Young po 11

Brooklyn - Boston 85:87 (22:16, 19:23, 20:25, 24:23)
Najviac bodov: Dinwiddie 20, Okafor 12, Carroll a J. Harris (12 doskokov) po 10 - Irving 21, Tatum 14 (6 blokov), Smart 11

Detroit - Houston 108:101 (31:37, 26:21, 31:19, 20:24)
Najviac bodov: T. Harris 27, I. Smith 17, Buycks 16 - C. Paul 16 (13 asistencií), Ariza, E. Gordon a G. Green po 15

Indiana - Chicago 125:86 (31:26, 33:11, 37:30, 24:19)
Najviac bodov: Oladipo 23 (5 ziskov), Sabonis 22, Leaf 15 - Portis 15, Valentine a Markkanen po 13

Victor Oladipo (v strede) z Indiany smečuje v zápase proti Chicagu.
Victor Oladipo (v strede) z Indiany smečuje v zápase proti Chicagu. (Autor: TASR/AP)

Orlando - Cleveland 127:131 (30:31, 34:36, 23:40, 40:24)
Najviac bodov: A. Gordon 30, E. Payton 20, Fournier 18 - L. James 33 (10 doskokov, 6 ziskov), Love 27 (6 trojok), I. Thomas 19

Washington - Milwaukee 103:110 (32:24, 21:29, 32:29, 18:28)
Najviac bodov: Beal 20, Gortat 17, Wall 16 (16 asistencií) - Antetokunmpo 34 (12 doskokov), Bledsoe 21, Middleton 20

Minnesota - New Orleans 116:98 (36:24, 33:24, 29:23, 18:27)
Najviac bodov: Towns (16 doskokov) a Butler po 21, Wiggins 20 - Cousins 23 (15 doskokov), A. Davis 16, Jrue Holiday 13

Sacramento - Denver 106:98 (29:27, 17:14, 33:30, 27:27)
Najviac bodov: Fox 18, Cauley-Stein 17 (7 ziskov), Hield 14 - Lyles 19, J. Murray 18, G. Harris a Barton po 17

Domov»Halové športy»Basketbal»Stačili mu tri štvrtiny. Curry dotiahol Golden State k ďalšiemu triumfu