NBA: Nowitzki priviedol Dallas k víťazstvu, v Atlante sa predlžovalo

TASR|20. dec 2007 o 07:34

New York 20. decembra (TASR) - Basketbalisti Bostonu Celtic neuspeli v jednom z 13 zápasov zámorskej NBA v noci na štvrtok v domácom prostredí proti Detroitu ...

New York 20. decembra (TASR) - Basketbalisti Bostonu Celtic neuspeli v jednom z 13 zápasov zámorskej NBA v noci na štvrtok v domácom prostredí proti Detroitu Pistons. V súboji dvoch veľkých ašpirantov na celkové prvenstvo viedol Boston v polovici o sedem bodov, ale druhú časť nezvládol a podľahol 85:87. V tíme hostí hral prím Chauncey Billups, autor 28 bodov, na domácej strane dal Kevin Garnett 26 a Ray Allen 24 bodov. V druhom veľkom šlágri zdolal Dallas tím Phoenixu 108:105, keď si základ svojho triumfu postavil už v prvej štvrtine, ktorú vyhral o 17 bodov. Hviezdou v radoch víťazov bol opäť nemecký reprezentant Dirk Nowitzki, nastrieľal 31 bodov. Strelecké hody videlo vyše 17.000 divákov v atlantskej Philips Arene, kde domáci zdolali Miami 117:111 až po predĺžení, v riadnom hracom čase sa zápas skončil remízou 104:104. Mužom duelu bol Dwyane Wade z Miami, ktorý dal 36 bodov, ale k úspechu jeho tímu to neviedlo.

výsledky:

Atlanta - Miami 117:111 pp, Boston - Detroit 85:87, Dallas - Phoenix 108:105, Houston - Orlando 92:97, Charlotte - Utah 98:92, Indiana - Philadelphia 102:85, Memphis - San Antonio 88:85, Milwaukee - Sacramento 89:102, Minnesota - Golden State 98:111, New York - Cleveland 108:90, Portland - Toronto 101:96, Seattle - New Orleans 93:107, Washington - Chicago 84:95

ld

Domov»Halové športy»Basketbal»NBA: Nowitzki priviedol Dallas k víťazstvu, v Atlante sa predlžovalo