James Harden.
James Harden. (Autor: SITA/AP)
TASR|1. jan 2020 o 07:28

Ďalších 28 bodov pridal Westbrook.

NEW YORK. Basketbalisti Houstonu vyhrali v silvestrovskom dueli zámorskej NBA nad Denverom 130:104.

Po jednozápasovej absencii sa do zostavy domácich vrátil James Harden a zapísal si 35 bodov. Russell Westbrook pridal 28 bodov.

Tréner Denveru: Dávam súperovi úctu

Houston pripravili hráčom z Colorada iba druhú prehru z uplynulých jedenástich zápasov.

"Celý večer akoby sme nemali obranu. Vzdávam súperovi úctu, majú skvelý tím, no my sme hlavne v poslednej štvrtine veľmi sklamali," zhodnotil zápas tréner Denveru Mike Malone.

Boston je na druhej priečke Východnej konferencie po triumfe 109:92 na palubovke Charlotte. Hostia vyhrali šesť z uplynulých siedmich duelov.

Jayson Tatum k tomu prispel 24 bodmi, Kemba Walker zaznamenal 22 a Gordon Hayward 21.

San Antonio vedie štatistike

San Antonio Spurs zdolalo hráčov Golden State 117:113 po predĺžení a po dlhšom čase sa posunulo na priečku zaisťujúcu play off, kde hráči z Texasu nechýbali 22 rokov.

Spurs si vylepšili bilanciu v predĺžení v tejto sezóne na štyri víťazstvá a jednu prehru.

San Antonio zavŕšilo dekádu víťazstvom s poradovým číslom 554. V tejto štatistike je najlepším klubom v súťaži.

"Predĺženie je pre nás známe teritórium. Stačilo do neho prísť a premieňať jednu strelu za druhou," povedal najlepší strelec domácich s 24 bodmi DeMar DeRozan.

Dallasu sa zranil Porziňgis

Dallasu sa tesne pred zápasom zranil lotyšský pivot Kristaps Porziňgis a Mavericks neuspeli v Oklahome City.

Slovinský rozohrávač Luka Dončič zaznamenal 35 bodov a 10 doskokov, no taktiež minul 13 zo 16 pokusov spoza trojkového oblúka.

Z úspechu sa tak mohli tešiť Európania na domácej strane, po 20 bodov dali Talian Danilo Gallinari i Nemec Dennis Schröder.

Thunder majú aktuálne skvelú fazónu, zvíťazili v siedmom z uplynulých ôsmich duelov.