Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Návrat Hruščáka a Kopča do reprezentácie

Do národného tímu sa po zranení vracia Patrik Hruščák (vpravo). (Autor: TASR)
SITA|Publikované 7. dec 2015 o 13:03

Nominácia hádzanárov SR na januárovú I. fázu kvalifikácie MS 2017.

BRATISLAVA. Hádzanársku reprezentáciu Slovenska čakajú v januári ďalšie boje o účasť na majstrovstvách sveta 2017 vo Francúzsku (15. - 29. 1. 2017).

Tréner Martin Lipták oznámil nomináciu na zvyšné stretnutia I. kvalifikačnej fázy, v ktorej jeho zverenci figurujú po dvoch kolách so ziskom dvoch bodov na 3. mieste 1. skupiny.

V 18-člennom kádri na dvojzápas s Litvou a odvety s Bosnou a Hercegovinou (prvý duel 25:29) a Kosovom (38:20) neprišlo oproti predchádzajúcemu zrazu na začiatku novembra k výrazným zmenám.

Do národného tímu sa po dlhodobom zranení vracia ľavák hrajúci na poste pravej spojky Patrik Hruščák z bundesligového ThSV Eisenach a tiež Michal Kopčo z Tatrana Prešov, ktorý nahradil vo výbere Martina Mazáka z maďarskej Tatabánye figurujúceho tentoraz medzi náhradníkmi takisto ako spojkový univerzál Vladimír Guzy (ten minule zaskočil za zraneného Pavla Polakoviča).

Najpočetnejšie je zastúpený majstrovský Tatran Prešov so šesticou hráčov.

Slovákov v boji o postup do II. fázy (play-off), kam sa kvalifikujú len víťazi jednotlivých skupín, čakajú postupne konfrontácie s reprezentantmi Litvy (7. 1. v Kaunase, 9. 1. v Hlohovci), Bosny a Hercegoviny (13. 1. v Hlohovci) a Kosova (17. 1. v Prištine).

Zraz národného tímu je v nedeľu 3. januára 2016 v hoteli Jeleň v Hlohovci.

Nominácia hádzanárov SR na januárové zápasy I. fázy kvalifikácie MS 2017:

Brankári: Richard Štochl (Rhein-Neckar Löwen/Nem.), Teodor Paul (Balmazújvárosi KK/Maď.), Miloš Putera (SC DHfK Lipsko/Nem.)

Pivoti: Martin Slaninka (TSG Ludwigshafen-Friesenheim), Peter Dudáš (Alpla HC Hard/Rak.), Michal Kopčo, Andrej Petro (obaja Tatran Prešov)

Krídla: Martin Straňovský (HC Erlangen/Nem.), Tomáš Urban (ThSV Eisenach/Nem.), Miroslav Volentics (TuS Ferndorf/Nem.), Radoslav Antl (Tatran Prešov)

Spojky: Csaba Szücs ml. (TSV Hannover-Burgdorf/Nem.), Gabriel Vadkerti (Csurgói KK/Maď.), Patrik Hruščák (ThSV Eisenach/Nem.), Radovan Pekár, Lukáš Urban, Dominik Krok (všetci Tatran Prešov), Ľubomír Ďuriš (HC Sporta Hlohovec)

Náhradníci:

Brankár: Marián Žernovič (HC Sporta Hlohovec)

Pivoti: Martin Mazák (Grundfos Tatabánya KC/Maď.), Tomáš Adamčík (HK Agro Topoľčany)

Krídla: Martin Briatka (HK Agro Topoľčany), Tomáš Kysel (ŠKP Bratislava)

Spojky: Ivan Kucharik (Eintracht Hildesheim/Nem.), Oliver Rábek (Tatran Prešov), Vladimír Guzy (HC Sporta Hlohovec), Branislav Cigáň (HK Agro Topoľčany), Tomáš Vallo (MŠK Považská Bystrica)

Súvisiace články