Nashville vyradí číslo Pekku Rinneho. Ako prvé v histórii

Oh My Hockey|3. nov 2021 o 21:03

Klubová história nepozná väčšiu legendu. Pekka Rinne, fínsky brankár, ktorý celú svoju kariéru zasvätil jedinému klubu, sa dočká obrovskej pocty.

Stane sa úplne prvým hráčom, ktorého číslo bude vyvesené pod stropom Bridgestone Areny. 35 si už na dres Nashvillu Predators nedá našiť nikto.

Predators boli jedným z mála klubov bez oficiálne vyradeného čísla. Po Rinneho ceremoniáli zostanú už len Columbus Blue Jackets, Winnipeg Jets a San Jose Sharks. Ak počítame kluby, ktoré síce vyradili číslo, no nie na pamiatku hráča, k tomuto triu pripočítame aj Minnesotu Wild, Vegas Golden Knights a Seattle Kraken.

Slávnosť je naplánovaná na 24. február 2022.

"Pekka Rinne definuje, čo to znamená byť súčasťou Nashvillu Predators," povedal prezident klubu, Sean Henry. "Od toho, ako trénoval a hral, cez to, ako veľa vložil do mnohých programov meniacich komunitu, až po to, že tu bol vždy, keď SMASHVILLE potreboval priateľa, Pekka tu bol vždy a robil viac, ako si ktokoľvek myslel, že človek dokáže. Aj keď je najlepším hráčom, ktorý nosil náš dres, ešte lepší bol ako sused a priateľ všetkých nás. Jeho pôsobenie na ľade aj mimo neho si zaslúži všetku pozornosť, keď pozdvihneme jeho dres ku stropu Bridgestone Areny, ale vieme, že ho budeme oslavovať aj po tomto momente, pretože jeho dopad na tento klub sa nedá obmedziť len na jednu udalosť."

"Keď som v roku 2005 odohral svoj prvý zápas za Nashville Predators, ani vo sne by mi nenapadlo, že o 16 rokov neskôr bude môj dres vyradený," vyhlásil Rinne. "Je to najvyššie uznanie, aké hráč môže dostať. Som veľmi vďačný organizácii Predators a mestu Nashville. Nemôžem sa dočkať, až tento moment oslávim so svojou rodinou, priateľmi, spoluhráčmi, trénermi, personálom a fanúšikmi v Bridgestone Arene."

Pekka Rinne odohral v NHL 683 duelov, všetky za Nashville. Jeho kariéra pritom v roku 2004 visela na vlásku - veď vo Fínsku nemal pozíciu jednotky a mal už 21 rokov. Napriek tomu ho Predators vďaka naliehaniu jedného zo šikovných skautov draftovali na 258. mieste a urobili jedno z najlepších rozhodnutí v histórii organizácie.

Medzi Rinneho úspechy v NHL radíme Vezina Trophy aj King Clancy Trophy. Na Stanley Cup nikdy nedosiahol, najbližšie k nemu bol v roku 2017. Preds vtedy padli až vo finále proti Pittsburghu.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: