Rusnák sa ocitol medzi nedocenenými hráčmi MLS, rozhodla anonymná anketa

Albert Rusnák, ilustračná snímka. (Autor: SITA/AP)
SITA|21. mar 2018 o 08:58

Výber uskutočnilo 104 hráčov MLS, ktorých sa pýtali redaktori televíznej stanice ESPN.

NEW YORK. Mexického futbalistu Giovanniho dos Santosa z tímu Los Angeles Galaxy zvolili za najpreceňovanejšieho hráča zámorskej Major League Soccer.

Výber uskutočnilo 104 hráčov MLS, ktorých sa na to v priebehu predsezónneho obdobia pod zárukou anonymity pýtali redaktori televíznej stanice ESPN.

"Je to dobrý futbalista, ale americké médiá ho prehnane propagujú na základe minulosti v FC Barcelona a Tottenhame Hotspur, nie podľa výkonov v MLS.

Je to hráč, vďaka ktorému klub Galaxy predá mnoho lístkov kvôli veľkej mexickej komunite v Los Angeles, ale nemyslím si, že má na ligu rovnaký vplyv ako David Villa či Sebastian Giovinco," myslí si nemenovaný hráč z Východnej konferencie.

Na ďalších miestach medzi najviac preceňovanými hráčmi sa umiestnili americkí reprezentanti Michael Bradley, Jozy Altidore, Benny Feilhaber či Tim Howard.

Futbalisti MLS si zvolili aj toho, komu by sa mala pre jeho vystúpenia na ihrisku venovať väčšia pozornosť. Najviac nedoceneným hráčom súťaže je podľa nich stredopoliar Montrealu Impact Ignacio Piatti.

Jeden z respondentov o 33-ročnom Argentínčanovi dokonca povedal: "Myslím si, že je to najlepší hráč v lige."

Medzi tými, ktorí v kategórii o najviac nedoceneného hráča MLS dostali viac ako jeden hlas, sa objavil aj slovenský reprezentant v službách Realu Salt Lake Albert Rusnák ml.

Súvisiace články

Najčítanejšie
Najnovšie
4 hod
24 hod
7 dní
    Nachádzate sa tu: