Najmladší kapitán reprezentácie SR Hamšík v knižnej podobe

SITA|9. nov 2010 o 15:41

Slovenský knižný trh bude v predvianočnom období bohatší o jednu zaujímavú športovú knihu, ktorá priaznivcom futbalu priblíži život a profesionálnu kariéru Marka Hamšíka, najmladšieho kapitána slovenskej futbalovej reprezentácie v histórii.

BANSKÁ BYSTRICA.

Autorom 160-stranovej knižnej novinky o 23-ročnom stredopoliarovi talianskeho klubu SSC Neapol je športový novinár a redaktor denníka Šport Ivor Lehoťan, ktorý na nej intenzívne pracoval šesť mesiacov od marca 2010.

"Podnetom k napísaniu knihy o Markovi Hamšíkovi bola ponuka jedného českého autora, ktorý v minulosti napísal životopisné knihy o Petrovi Čechovi a Markovi Ujfalušim. Tento autor sa ponúkol Markovmu otcovi Richardovi Hamšíkovi, že napíše knihu aj o ňom. Richard Hamšík na ponuku zareagoval vyhlásením, že o jeho synovi by knihu mal napísať slovenský autor. Preto ma hneď po návrate zo zimných olympijských hier vo Vancouveri oslovil, či sa na túto vec dám," povedal v utorok pre agentúru SITA Ivor Lehoťan, ktorý Marka Hamšíka pozná od jeho žiackych čias v klube Jupie Podlavice.

"Na písaní tejto knihy bolo najzložitejšie zosúladiť moje pracovné povinnosti s Markovými. Jej základom sú naše rozhovory, ktoré vznikli najmä pri Markových návštevách na Slovensku. Veľa som čerpal zo svojho archívu, veď jeho futbalové kroky som sledoval prakticky od začiatku."

"Niektoré veci stačilo iba novinársky oprášiť, porozprávať sa s jeho rodičmi, priateľkou Martinou Fraňovou, bývalými trénermi, spoluhráčmi a ďalšími ľuďmi z jeho okolia. V roku 2007 som bol na návšteve u neho v Neapole, bol som na jeho prvom ligovom zápase Serie A Neapol - Cagliari, takže faktov z jeho futbalovej kariéry i života som mal dosť," zdôraznil autor knihy. Knižnú novinku s názvom

"Najmladší kapitán Marek Hamšík" uvedie vydavateľstvo TIMY Partners na trh v náklade 5000 kusov a začiatkom budúceho roka by mala uzrieť svetlo sveta aj jej talianska verzia. Krst knihy bude v pondelok 15. novembra o 15.00 h v budove Omnipolis na Trnavskej ceste v Bratislave.

Pavel Nedvěd krstným otcom knihy

Krstným otcom knihy bude česká futbalová legenda a bývalá hviezda Juventusu Turín Pavel Nedvěd. V utorok večer o tom informovala oficiálna internetová stránka 23-ročného stredopoliara talianskeho SSC Neapol. „Bude to Pavel Nedvěd,“ prezradil banskobystrický rodák a dodal:

„Ako je známe, mojím futbalovým vzorom je práve tento bývalý vynikajúci futbalista. Som veľmi rád a poctený tým, že to bude práve on, kto pokrstí moju knihu.“

Nachádzate sa tu:
Domov