Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Najmladší bol najlepší

Sportnet|30. jan 2006 o 00:00

Sedem gólov, potlesk publika i cenu pre najlepšieho hráča Slovenska si vo včerajšej rozlúčke nášho tímu na turnaji v súboji so Španielskom vydobyl ľavý krídelník Martin Straňovský. "Poznal som všetkých hráčov, veď v Španielsku hrám ligu. Vedel som, ...

Martin Stranovský strieľa v stretnutí proti Španielsku. FOTO - TASR/AP

Sedem gólov, potlesk publika i cenu pre najlepšieho hráča Slovenska si vo včerajšej rozlúčke nášho tímu na turnaji v súboji so Španielskom vydobyl ľavý krídelník Martin Straňovský. "Poznal som všetkých hráčov, veď v Španielsku hrám ligu. Vedel som, čo od nich môžem čakať. A snažil sa hrať čo najlepšie," vysvetľoval jednoduchý recept na dobrý výkon najmladší člen Hatalčíkovho výberu na ME. Dvadsaťročný legionár španielskeho prvoligistu Ademaru Leon nečakal, že Hombradosa v bráne súpera prekoná sedem ráz. "To určite nie, ale tréner mi povedal, aby som sa nebál, tak som to skúšal," pokračoval mladší z bratskej dvojice, ktorá nás reprezentovala v Bazileji. Starší Tomáš, ktorý dáva góly v nemeckom Forchheime z pravého krídla, má o päť rokov viac.

"Mrzí ma len ten záver. Veď sme sedem minút pred koncom prehrávali o tri, a potom sme im umožnili šesťgólovú šnúru. To je dosť, to nemuselo byť. Tým sme to pokazili. Španieli nehrali v najsilnejšej zostave a aj tak nám dali o deväť. Ešteže sme sa aspoň proti Nemcom vytiahli. Tie skúsenosti z turnaja sú však neoceniteľné," dodal Martin.

Súvisiace články