Najdrahší hráč sveta strelil svoj prvý gól po návrate do Manchestru

Hráči Manchestru United poľahky zdolali majstra.
Hráči Manchestru United poľahky zdolali majstra. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. sep 2016 o 15:44

Súhrn sobotných výsledkov.

MANCHESTER. V šlágri šiesteho kola anglickej Premier League zvíťazili futbalisti Manchestru United nad úradujúcim šampiónom Leicestrom City presvedčivo 4:1.

Domáci futbalisti herne dominovali a svojom triumfe rozhodli v prvom polčase v priebehu dvadsiatich minút, keď sa strelecky presadila štvorica hráčov.

Premiérový gól po svojom opätovnom návrate do Manchestru United strelil Paul Pogba.

Francúz je najdrahším futbalistom planéty. Počas leta zaňho manchesterský klub zaplatil viac než 105 miliónov eur (presná suma jeho prestupu nie je známa, zdroje sa líšia).

Tréner Manchestru Jose Mourinho nechal prvýkrát v sezóne na lavičke sedieť Wayna Rooneyho, ktorý do hry zasiahol až v 83. minúte.

Jasný triumf zaznamenali hráči Liverpoolu, doma si poradili s Hull City hladko 5:1 a zaznamenali tretie víťazstvo v rade.

Nezaváhal ani doposiaľ suverénny líder Manchester City, ktorý po víťazstve 3:1 na ihrisku Swansea zostáva po šiestich kolách ako jediný bez straty bodu.

Na čele tabuľky si tím Pepa Guardiolu udržal štvorbodový odstup od Tottenhamu, ktorý v sobotu vďaka dvom gólom kórejského reprezentanta Son Heung-Mina zvíťazil nad nováčikom súťaže Middlesbrough FC 2:1.

Hráči Arsenalu dopriali v londýnskom derby víťazstvo svojmu trénerovi Arsenovi Wengerovi, ktorý pred niekoľkými dňami oslávil dvadsať rokov na lavičke klubu. Nad Chelsea zvíťazili 3:0.

Premier League - 6. kolo (sobota):

Manchester United - Leicester City 4:1 (4:0)

Góly:
17. Lallana, 30. a 71. Milner (oba z 11 m), 36. Mane, 52. Coutinho - 51. Meyler, ČK: 29. Elmohamady (Hull City)

Middlesbrough FC - Tottenham Hotspur 1:2 (0:2)
Góly:
65. Gibson - 7. a 23. Son Heung-Min

Stoke City FC - West Bromwich Albion 1:1 (0:0)
Gól:
73. Allen - 90.+1 Rondon

Sunderland AFC - Crystal Palace FC 2:3 (1:0)
Góly:
39. a 60. Defoe - 61. Ledley, 76. McArthur, 90+5. Benteke

Swansea City AFC - Manchester City 1:3 (1:1)
Góly:
13. Llorente - 9. a 65. Agüero (druhý z 11 m), 77. Sterling

Arsenal Londýn - Chelsea Londýn 3:0 (3:0)
Góly:
11. Sanchez, 14. Walcott, 40. Özil

Domov»Futbal»Anglicko»Najdrahší hráč sveta strelil svoj prvý gól po návrate do Manchestru