Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Nadal zavrel vo svojej akadémii mladých tenistov. K rodičom ich nepustí

Rafael Nadal. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 18. mar 2020 o 13:16

Slávny tenista poslal vysvetľujúci list.

BRATISLAVA. Tenisová akadémia Rafaela Nadala v Manacore na ostrove Malorka od soboty zatvára svoje brány a fungovať nebudú ani služby, ktoré bežne poskytujú v jej komplexe.

To všetko sú tvrdé opatrenia v boji proti koronavírusu, ktorý Španielsko zasiahol v oveľa väčšej miere ako niektoré ďalšie európske krajiny.

Problém vzniknutej situácie v Nadalovej akadémii spočíva v tom, že v nej zostanú v izolácii desiatky mladých tenistov zo 42 krajín, ktorí sa vzhľadom na výrazne obmedzený pohyb osôb nebudú môcť vrátiť k rodičom.

Preberajú za deti zodpovednosť

Svetový hráč číslo 2 Nadal v súvislosti so vzniknutou realitou adresoval rodičom vysvetľujúci list.

"Súčasná ťažká situácia v Európe zastavila život aj v našej akadémii. Z logistických dôvodov nie je možné, aby sa všetci mladí hráči vrátili do svojich domovov, a tak istý čas zostanú u nás.

Preberáme za nich zodpovednosť, je to naša povinnosť. Situáciu sme vyhodnocovali aj s regionálnym ministrom zdravotníctva na Baleárskych ostrovoch s cieľom prijať také opatrenia, ktoré sú v súlade s právnymi predpismi," uviedol Rafael Nadal v liste rodičom, cituje ho portál srbského denníka Blic.

Nadal: Viem, že chcete byť so svojimi deťmi

Podľa 19-násobného grandslamového šampióna v akadémii zostanú aj po jej zatvorení tréneri, pomocní pracovníci či upratovači, aby sa mohli venovať mladým tenistom.

"V sobotu akadémiu definitívne uzavrieme vrátane telocvične, múzea, obchodu a reštaurácie. Mladí hráči a dobrovoľníci budú jediní, ktorí tam zostanú. Viem, že chcete byť so svojimi deťmi a verím, že táto chvíľa čoskoro nastane.

Toto sú ťažké časy pre nás všetkých, ale najlepšie ich zvládneme vtedy, keď zostaneme doma," dodal Rafael Nadal v liste rodičom.

Koronavírus SARS-CoV-2

Najnovšie poznatky a informácie o ochorení Covid-19 a novom koronavíruse SARS-CoV-2, ktorý mal prvotné ohnisko nákazy v čínskom meste Wu-chan.

Súvisiace články