Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Nad Ukrajinkami sa dá vyhrať

Rastislav Hríbik|Publikované 29. máj 2006 o 22:00

Hovorí najlepšia strelkyňa prvého play off súboja hádzanárok v Kyjeve Petra Beňušková

Petra Beňušková v drese Michaloviec. FOTO - SITA

Nádejnú prehru 24:27 si včera doviezli z Kyjeva slovenské hádzanárky. Hoci v prvom súboji play off o postup na decembrové ME do Švédska prehrávali s Ukrajinkami (bronzovým tímom z OH 2004 v Aténach) už o deväť gólov, napokon náskok skresali na prijateľný trojgólový rozdiel. Aj vďaka michalovskej spojke PETRE BEŇUŠKOVEJ, s ôsmimi gólmi najlepšej strelkyni nášho tímu (štyri z nich dala zo sedmičiek). V tridsiatom zápase za národný tím sa tak rodáčka z Partizánskeho prehupla cez stovku reprezentačných gólov (101). Ak sa v sobotňajšej odvete v Trenčíne podarí Slovenkám vyhrať aspoň o štyri góly, desaťročný pôst na vrcholnom podujatí bude minulosťou.

Aký je to pocit byť najlepšou strelkyňou vo farbách Slovenska?

Už som ho zažila, naposledy na turnaji v Chebe, Turecku som dala asi jedenásť, ale je to príjemné. Najmä, keď sa tak stane v takom dôležitom zápase.


Prežívali ste pred vstupom na kyjevskú palubovku veľké nervy?

Vôbec nie. Dokonca ani tréma neprišla. Ako keby sa kvalifikácia ani nehrala. Až s pribúdajúcimi minútami sme začali byť akési ustráchané a náskok súpera narastal.


Ukrajinky viedli v druhom polčase už o deväť gólov. Nebáli ste sa v tej chvíli debakla a konca postupovej šance?

Nebol čas na to myslieť. Vedeli sme, že sa s nimi dá držať krok. Ukrajinky vyzerali paradoxne viac nervózne ako my. Mali aj kus šťastia, keď sa odrazené lopty väčšinou dostávali k nim. Som rada, že potom zabrala obrana a stiahli sme to. Možno to šlo i na dva góly.


Tie štyri premenené sedmičky vám dali zabrať?

Všetky som hádzala v čase, keď mal súper značný náskok. Preto som ani nemusela byť nervózna. Len som sa trénera pred prvou pýtala, kam to mám hodiť (smiech).


Bola v Kyjeve búrlivá atmosféra?

Kdeže. Skôr prispatá. Vo veľkej hale sa diváci stratili. Čakala som väčšiu návštevu.


Aká bola cesta späť?

Náročná. Vstávali sme o pol tretej ráno, aby sme stihli let do Budapešti, kam sme došli v čase rannej špičky. Ešteže sme dostali po návrate krátke voľno, znovu sa stretneme až v utorok večer. Pospím si a stihnem sa dať dokopy.


Veríte, že sa Slovenky predstavia na majstrovstvách Európy?

Tri góly môžu byť veľa i málo, ale som presvedčená, že Ukrajinky sa spraviť dajú. V útoku bohviečo nehrali a teraz budeme doma my. Šanca tu je.


Aký osoh prináša spolupráca s ukrajinskou psychologičkou?

Ako komu, ale to je tajné. Dohodli sme sa, že o tom v médiách rozprávať nebudeme.


Autor: Rastislav Hríbik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.