Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Na Zemplíne si hádzanárky dávajú ešte vyššie ciele

TASR|18. júl 2006 o 15:02

Košice 18. júla (TASR) - Na uplynulú najúspešnejšiu sezónu v histórii klubu chcú nadviazať hádzanárky Iuventy Michalovce. V sezóne 2005/2006 sa im podarilo ...

Košice 18. júla (TASR) - Na uplynulú najúspešnejšiu sezónu v histórii klubu chcú nadviazať hádzanárky Iuventy Michalovce. V sezóne 2005/2006 sa im podarilo získať titul majsteriek Slovenska, obhajiť prvenstvo v slovensko-českej súťaži WHIL a v Pohári EHF sa dostali až do 2. kola.

"Z domácich trofejí sme nezískali jedine Slovenský pohár po tesnej jednogólovej finálovej prehre so Šaľou a v Pohári EHF nás vyradil silný norský tím Nordstrand 2000 Oslo. V sezóne 2006/2007 je našou prioritou obhajiť majstrovský titul, vyhrať WHIL, ale i Slovenský pohár. V európskom pohári je naším cieľom dostať sa do hlavnej skupiny Euroligy. S úspešným trénerom Dušanom Danišom sme podpísali dvojročnú zmluvu, káder je stabilizovaný, ešte sa ho pokúsime doplniť," povedal manažér Iuventy Pavol Mačičák.

Michalovčania i vďaka už päťročnej výdatnej podpore Chemkostavu, ku ktorému sa už pridružila aj Infiniti Media, mali prakticky uzavretý príchod krídelníčky Olgy Markovovej z ukrajinského Záporožia, ale napriek dohode z jej príchodu vzišlo. Najnovšie sa snažia získať do Michaloviec ruskú pivotku Viktóriu Ponomarevovú. Perspektívne však na Zemplíne rátajú s tým, aby kolektív dopĺňali hlavne o vlastné odchovankyne. Môžu sa pochváliť, že disponujú 13 mládežníckymi celkami v súťažiach, čo predstavuje do 200 detí, pričom doplnili adekvátne aj trénerské kádre.

Príprava na novú náročnú sezónu začala už 10. júla, kombinovaná s kondičnou, lebo program bude skutočne nabitý. V rámci neho odohrá Iuventa turnaje v Užhorode, Debrecene, Šali a doma. Tréner Dušan Daniš odcestuje na budúci týždeň na 8-dňovú stáž do dánskeho Horsensu a získané nové poznatky chce uplatniť ešte v príprave na nadchádzajúcu sezónu. či

Súvisiace články