Na prvú výhru v NHL potreboval 647 minút. Karel Vejmelka oslavuje

Oh My Hockey|22. nov 2021 o 10:38

Český brankár patrí k príjemným prekvapeniam NHL, a to napriek tomu, že na prvú výhru čakal poriadne dlho. Karel Vejmelka sa konečne dočkal.

Jeho Arizona dnes v noci porazila Los Angeles Kings. Nešlo o prvú výhru tímu - Kojoti už pred nočným stretnutím zvíťazili tri razy. Ale zakaždým so Scottom Wedgewoodom v bráne.

Vejmelkov čas po príchode Wedgewooda klesol, ale netreba zabúdať, že bol dlho mužom, ktorý držal mužstvo v ťažkých chvíľach. A tých bolo naozaj dosť.

Dnes prišla jeho veľká chvíľa. Pochytal celkom 37 striel Los Angeles Kings, za jeho chrbát prešiel jediný puk. Coyotes vyhrali po dráme, rozhodovalo až predĺženie.

"Pre každého to bol ťažký zápas, ale odohrali sme dobrý duel. Tie body pre nás znamenajú veľa. Verím, že ďalší zápas odohráme rovnako," povedal Vejmelka. "Na moju prvú výhru v NHL som musel dlho čakať, mám poriadny zážitok."

Vejmelka pred letným kempom Coyotes nikdy v zámorí nechytal. Vlani pôsobil v Česku, chytal za Kometu Brno. Skok do NHL zvládol s bravúrou, hoci hrá za zatiaľ najslabší tím. Yotes už bodovo predbehli Ottawu, ale majú o štyri stretnutia viac.

Na prvú radosť z výhry čakal rodák z Třebíče 647 čistých minút v bráne.

Nočný výkon Vejmelku zniesol tie najprísnejšie kritériá. Svoj tím zachraňoval najmä v prvých dvoch tretinách, keď mal viac z hry súper. Dobrým šanciam musel čeliť aj v predĺžení.

Tridsaťsedem zákrokov pri svojom prvom víťazstve ešte nezaznamenal žiaden brankár Arizony, Vejmelka teda zaknihoval zaujímavé prvenstvo. Prekonal Daniela Berthiaumea, ktorý v roku 1986 v drese Winnipegu (predchodca Arizony) pochytal 36 striel.

Nachádzate sa tu: