Na futbale v Rostocku zranili osem policajtov

(Autor: rostock-heute.de)
SITA|20. nov 2011 o 13:53

Osem zranených policajných príslušníkov a dvoch fanúšikov si vyžiadali potýčky po sobotňajšom zápase druhej najvyššej nemeckej futbalovej súťaže medzi Hansou Rostock a St. Pauli (1:3).

BERLÍN. Po dueli sa nahnevaní domáci priaznivci pustili do bitky s policajtmi, z čoho rezultovalo 33 zatknutých. Fanúšikovia Hansy tiež hádzali kamene do policajných áut a troch autobusov, ktoré prepravovali priaznivcov hostí.

Hlavný rozhodca musel v prvom polčase prerušiť stretnutie na 10 minút po tom, ako domáci fanúšikovia použili dymovnice a delobuchy.

Bez viny neboli ani priaznivci St. Pauli, keď ich približne stovka chcela prelomiť bránu k sektoru hostí. Do duelu, v ktorom strelil za domácich vyrovnávajúci gól slovenský stredopoliar Marek Mintál, bolo nasadených 2000 policajtov.