+ 1:30,8 min (2+9)

14.

Slovensko (A. Černák, S. Ilavský, B. Melicher)

+ 5:56,4 min (4+12)

OBERTILLIACH. Francúzske biatlonistky triumfovali v piatkových štafetách kadetiek na 3x6 km na majstrovstvách sveta v Obertilliachu.

Fany Bertrandová, Jeanne Richardová a Maya Cloetensová predviedli najlepšiu streľbu a v cieli boli o 13,2 sekundy rýchlejšie ako Slovinsko. Na treťom mieste skončili Talianky.

Slovenská trojica Kristína Makovýniová, Sára Pacerová a Veronika Holmiková obsadila 14. miesto so stratou 6:47,2 minúty.

Štafeta kadetov na 3x7,5 kilometra sa stala korisťou Poliakov. Trojica Konrad Badacz, Jan Gunka, Marcin Zawol bola v cieli o 13,2 sekundy skôr ako Francúzi.

Slováci v zložení Adam Černák, Sebastián Ilavský, Bruno Melicher obsadili 14. pozíciu. Pripísali si 4 trestné okruhy a 12 dobíjaní. Do cieľa prišli s mankom 5:56,4 minúty.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Kadeti napodobnili kolegyne, obe skupiny skončili štrnáste