Neymar pri návrate strelil gól, Brazília zdolala Chorvátsko

Neymar (vpravo) strelil v prípravnom zápase gól.
Neymar (vpravo) strelil v prípravnom zápase gól. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. jún 2018 o 18:19

Pozrite si výsledky nedeľných prípravných zápasov.

BRATISLAVA. Futbalisti Brazílie vyhrali v nedeľňajšom prípravnom stretnutí pred MS 2018 nad Chorvátskom 2:0.

K triumfu Brazílie na liverpoolskom štadióne Anfield prispel skvelým gólom Neymar, ktorý sa na trávniky vrátil po zranení pravej nohy.

Neymar nastúpil na ihrisko v druhom polčase a po "slalome" v šestnástke súpera v 69. minúte sa šikovne uvoľnil a prudkou strelou otvoril skóre.

Predtým absentoval od konca februára, keď sa v drese Paríža St. Germain zranil a začiatkom marca sa podrobil operácii zlomenej kostičky na pravom chodidle.

Triumf Brazílčanov podčiarkol v tretej minúte nadstavenia na svojom domovskom klubovom štadióne Roberto Firmino.

Kostarika v domácom prostredí zdolala Severné Írsko 3:0. Na MS sa Stredoameričania stretnú v E-skupine s Brazíliou, Švajčiarskom a Srbskom.

Peru vo švajčiarskom St. Gallen zdolalo ďalšieho účastníka MS zo Saudskej Arábie 3:0 aj vďaka dvom gólom kapitána Paola Guerrera. Len nedávno švajčiarsky súd rozhodol, že smie hrať na MS v Rusku.

Guerrerovi pre doping zakázal štart Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne, podľa ktorého dostal dištanc na štrnásť mesiacov. Najvyšší súd však odložil začiatok trestu.

Góly: 29. Odriozola - 62. Rodriguez

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Neymar pri návrate strelil gól, Brazília zdolala Chorvátsko