3.

Haavard Solaas Taugboel

Nórsko

+ 0,80 s

OBERSTDORF. Prvé zlaté medaily na majstrovstvách sveta v severskom lyžovaní v Oberstdorfe získali Nór Johannes Hösflot Kläbo a Švédka Jonna Sundlingová.

V nemeckom stredisku triumfovali vo štvrtok v bežeckom šprinte klasickou technikou.

Slovenské reprezentantky Alena Procházková a Barbora Klementová nepostúpili z kvalifikácie medzi tridsiatku najlepších.

Nóri jednoznačne dominovali vo finále mužov na 1,5 kilometra, keď obsadili všetky medailové pozície. Kläbo obhájil titul z roku 2019 v Seefelde, celkovo má na konte zo šampionátov už štyri zlaté medaily.

V cieľovej rovinke mal navrch v súboji s krajanmi, strieborného Erika Valnesa predstihol o 0,66 sekundy.

Tretie miesto obsadil Haavrad Solaas Taugböl (+0,80) pred lídrom celkovej klasifikácie Svetového pohára Rusom Alexandrom Boľšunovom.

Šprintérsky kráľ tejto sezóny Talian Federico Pellegrino stroskotal v semifinále.

Sundlingová suverénne ovládla finále ženskej súťaže na 1,2 kilometra, súperkám definitívne ušla na stúpaní pred cieľom a dvojnásobnú obhajkyňu zlata Nórku Maiken Caspersen Fallovú odsunula na druhú priečku s odstupom 2,32 sekundy.

Bronz vybojovala najlepšia v tejto disciplíne v prebiehajúcej edícii Svetového pohára Anamarija Lampičová zo Slovinska (+2,35).

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Kráľ sezóny vypadol v semifinále. MS sa ešte len začali a Nóri už majú štyri medaily