69.

Barbora Klementová

Slovensko

+ 6:01,4 min

OBERSTDORF. Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová suverénnym spôsobom triumfovala v utorkových pretekoch na 10 km voľne s intervalovým štartom na majstrovstvách sveta v severských disciplínach v Oberstdorfe.

S výrazným odstupom 54,2 sekundy skončila na druhom mieste Švédka Frida Karlssonová, bronzovú medailu získala jej krajanka Ebba Anderssonová (+1:06,9 min).

Johaugová nadviazala na sobotný triumf v skiatlone na 7,5+7,5 km. Pre 32-ročnú Nórku je to už dvanáste zlato zo svetových šampionátov, deviate v individuálnej súťaži.

Nóri dominujú na šampionáte v nemeckom stredisku, pre škandinávsku veľmoc to bola už 19. medaila v jeho doterajšom priebehu.

Z dvojice slovenských reprezentantiek dosiahla lepší výsledok Alena Procházková, ktorá obsadila 53. miesto so stratou 4:04,4 minúty na Johaugovú. Barbora Klementová finišovala na 69. priečke (+6:01,4 min).

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Johaugová získala devätnáste zlato pre Nórsko, Procházková zaostala o štyri minúty