Víctor Guzmán (vľavo) strieľa jediný gól zápasu.
Víctor Guzmán (vľavo) strieľa jediný gól zápasu. (Autor: TASR/AP)
SITA|9. dec 2017 o 17:22

Postup medzi najlepšiu štvoricu si vybojovala aj mexická Pačuka.

AL-AIN. Futbalisti domáceho klubu Al-Džazíra zdolali hráčov japonského tímu Urawa Red Diamonds 1:0 v sobotňajšom štvrťfinále na majstrovstvách sveta klubov 2017 v Spojených Arabských Emirátoch pod hlavičkou Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Arabské mužstvo poslal do ďalšej fázy turnaja gólom v úvode druhého polčasu Ali Ahmed Mabkhout. V semifinále sa Al-Džazíra v stredu od 18.00 h SEČ stretne s víťazom európskej Ligy majstrov 2016/2017 Realom Madrid.

V druhom semifinále sa predstaví FC Pačuka proti juhoamerickému zástupcovi Grémiu Porto Alegre z Brazílie. Mexický klub v sobotu zdolal marocký Wydad Casablanca 1:0 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 112. minúte Víctor Guzmán.

Tento semifinálový duel je na programe v utorok od 18.00 h SEČ.

MS klubov vo futbale 2017 (SAE) - štvrťfinále:

FC Pačuka - Wydad Casablanca 1:0 pp
Gól:
112. V. Guzmán
ČK: 69. Nakach (Casablanca) po druhej ŽK

Al-Džazíra (SAE) - Urawa Red Diamonds (Jap.) 1:0 (0:0)
Gól:
52. Ali Ahmed Mabkhout

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Al-Džazíra postúpila na MS klubov do semifinále, stretne sa v ňom s Realom Madrid