Londýn 16. decembra (TASR) - Bývalý majster sveta Jacques Villeneuve už nevidí nijakú budúcnosť vo formule 1. Po piatich rokoch bez víťazstva s tímom BAR, s ktorým mal až do konca sezóny 2003 zmluvu, má už podľa vlastných slov dosť prehier.
"Keď nebudem mať úspech, nevidím nijaký zmysel v tom, aby som pokračoval po roku 2003. Potom skončím a radšej zostanem doma," vyhlásil 31-ročný Villeneuve, ktorý získal v tíme Williams v roku 1997 titul majstra sveta. Syn v roku 1982 tragicky zahynutého Gillesa Villeneuva vyhral doteraz 11 Veľkých cien, naposledy 28. septembra 1997 na Nürburgringu.
S ročnou gážou 18 miliónov dolárov je Villeneuve druhým najlepšie plateným pilotom F1 za päťnásobným majstrom sveta Michaelom Schumacherom, ktorý u Ferrari zarába približne 40 miliónov.
mi jch















