Skvelý Svitko vyhral v Afrike ďalšiu etapu, na čele má takmer hodinový náskok

Štefan Svitko.
Štefan Svitko. (Autor: Marcelo Maragni / Red Bull Content Pool)
TASR|28. okt 2022 o 20:48

Slovenský pretekár vyhral na podujatí už tri etapy a mieri za celkovým triumfom.

+ 1:20:24 h

OUAD NAGA. Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko zvíťazil v piatkovej 10. etape Africa Eco Race.

Jazdec KTM má na čele celkového poradia pred Talianom Mauriziom Gerinim na Husqvarne náskok 53:02 minúty. Podujatie vyvrcholí nedeľnou 12. etapou s cieľom v senegalskom hlavnom meste Dakar.

Svitko bol na 456 kilometrov dlhej trase so štartom aj cieľom v meste Ouad Naga o 7:27 min rýchlejší než Gerini. Tretí skončil ďalší jazdec KTM, Nór Paal Anders Ullevaalseter (+ 22:14 min).

Svitko zaznamenal na rely s prívlastkom "skutočného Dakaru" tretiu výhru. Ďalší Slovák Martin Benko (KTM) obsadil v piatok desiatu pozíciu so stratou 1:20:24 hodiny. V celkovom hodnotení si udržal ôsmu priečku.

+ 11:51:08 h

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Skvelý Svitko vyhral v Afrike ďalšiu etapu, na čele má takmer hodinový náskok