NAIROBI. Jazdci seriálu MS v rely vyjadrili svojskou formou protestu nesúhlas s rozhodnutím Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) trestať ich pokutou za nadávky, respektíve vyjadrovanie politických a náboženských stanovísk.
Počas stredajších testovacích jázd v Keni odmietali rozhovory, respektíve odpovedali v inom ako anglickom jazyku. Rovnakú taktiku plánujú realizovať aj počas samotného podujatia.
Jazdci takouto formou podporili Adriena Formauxa, ktorý dostal pokutu 10-tisíc eur za nadávku počas televízneho rozhovoru na Rely Švédska.
"Súhlasíme, že sa pokúsime minimalizovať nadávky na mikrofón. Zároveň si chceme udržať určitú voľnosť vyjadrovania a emócií, aby za ňu neboli jazdci pokutovaní.
Poprosili sme prezidenta FIA o pozitívne zmeny v pravidlách, aby sme dosiahli tento cieľ," citovala agentúra AP stanovisko Asociácie jazdcov rely.