Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Montreal poslal Réwaya späť do juniorky

Martin Réway (Autor: TASR/AP)
SITA|17. sep 2013 o 08:02

Réway patril medzi najpríjemnejšie prekvapenia v kempe Canadiens.

MONTREAL. Slovenskí hokejisti Martin Réway a Martin Gernát opustili hlavné kempy klubov NHL.

Réway sa z Montrealu Canadiens presunul do tímu juniorskej QMJHL Gatineau Olympiques, Gernát by mal začať sezónu v AHL v Oklahoma City. Obaja mladíci zanechali v kempoch dobrý dojem.

Réway patril medzi najpríjemnejšie prekvapenia kempu Montrealu. Osemnásťročnému Slovákovi, ktorý sa narodil v Prahe, sa darilo najmä v modelovaných vnútroklubových zápasoch, v ktorých sa presadil dvakrát strelecky.

V nedeľu sa predstavil aj v riadnom prípravnom zápase, dres Canadiens si obliekol proti Buffalu. Na ľade dostal dostatok priestoru. Napriek pochvalám zo všetkých strán opustil Réway kemp už pri prvom zužovaní kádra.

Spoločne so Slovákom sa do juniorských líg či na farmu do Hamiltonu presunulo ďalších trinásť hráčov.

"Mal vynikajúci kemp nováčikov a teraz nám svoju šikovnosť ukazuje aj medzi ostrieľanými hráčmi. Nie je síce vysoký, ale má veľký zápal pre hokej a bojuje. Nemá strach a to je dôležité. S pukom dokáže pekné veci. Sme radi, že máme v tíme hráča s takým potenciálom," povedal pre TVA Sports tréner Canadiens Michel Therrien.

Réway za Gatineau hrával už aj v predchádzajúcej sezóne, v 57 stretnutiach strelil 23 gólov a pridal 39 asistencií.

Gernát má pred sebou premiérovú sezónu v seniorskom hokeji. Posledné dva roky hrával za Edmonton Oil Kings v juniorskej WHL. Oilers si ho vybrali v roku 2011 zo 122. miesta.

Košického rodáka, ktorý hral aj za mládežnícke tímy Prešova, budú členovia realizačného tímu Edmontonu na farme v Oklahoma City pozorne sledovať.

Gernát má s Oilers zmluvu do konca sezóny 2015/2016. V Edmontone ešte zostáva v hlavnom kempe Martin Marinčin.

Súvisiace články