Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Mal na výber? Salaha kritizujú za stretnutie s lídrom Čečenska

Mohamed Salah (vpravo) prišiel na štadión v bielom drese svojej reprezentácie, Kadyrov mal zeleno-bielu teplákovú súpravu. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 12. jún 2018 o 06:22

FIFA sa odmietla vyjadriť.

GROZNYJ. Líder Čečenska - autonómnej republiky Ruskej federácie - Ramzan Kadyrov využil príchod egyptskej futbalovej výpravy, aby sa odfotografoval s hviezdou Egypta Mohamedom Salahom. Čečensko bude tréningovou základňou Egypťanov na MS 2018.

"Štadión šalel, keď som sa spolu s Mohamedom Salahom objavil na trávniku," napísal Kadyrov na svojom účte na ruskej sociálnej sieti Vkontakte.

Salaha vyzdvihol v hoteli v Groznom, hráč prišiel na štadión v bielom drese svojej reprezentácie, Kadyrov mal zeleno-bielu teplákovú súpravu.

Aktivisti kritizujú Egypt

Politik zakončil príspevok kritikou krajín, ktoré podľa neho Rusku neželajú pridelenie organizácie MS.

"Nepriatelia Ruska zúria, pretože nám chceli prekaziť cestu k šampionátu. Prezident Vladimir Putin a jeho tím však dokázali, že pre našu veľkú vlasť neexistuje úloha, ktorú by sme nezvládli."

Aktivisti kritizujú Egypťanov za to, že si za hlavný tábor na MS zvolili práve Čečensko, región v Severnom Kaukazsku, kde sa podľa nich porušujú ľudské a občianske práva.

Kadyrov už v minulosti na štadióne, ktorý pomenoval po svojom zavraždenom otcovi Achmatovi, privítal reprezentácie Iránu a Tuniska.

FIFA sa odmietla vyjadriť

Za pózovanie s Kadyrovom si od niektorých užívateľov sociálnych médií vyslúžil kritiku aj Salah. Podľa nich mal vydať k stanovisku k dodržiavaniu ľudských práv v Čečensku, ďalší si však myslia, že nemal inú možnosť, než vyhovieť politikovi.

"Nemáme výčitky, že sme si vybrali Groznyj. Na stretnutie Salaha s Kadyrovom sa spýtajte Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA)," uviedol šéf egyptskej výpravy Eihab Leheita pre agentúru AP.

FIFA sa odmietla vyjadriť.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.