Klopp má veľkú dilemu. Zvažuje, či svoju hviezdu pustí na olympiádu

Mohamed Salah z FC Liverpool. (Autor: TASR/AP)
TASR|14. feb 2020 o 17:47

Uprednostní tréner vlastné záujmy?

LIVERPOOL. Jürgen Klopp, tréner futbalistov Liverpool FC, ešte zváži, či pustí egyptského reprezentanta Mohameda Salaha na olympijské hry 2020 do Tokia.

Dvadsaťsedemročného útočníka, ktorý v tejto sezóne nastrieľal 18 gólov vo všetkých súťažiach, nominovalo vedenie národného tímu do širšieho 50-členného kádra na olympijský turnaj.

Finále futbalového turnaja na olympiáde sa hrá 8. augusta, teda v rovnaký deň, keď štartuje nový ročník anglickej Premier League.

"Či chcem prísť o hráča počas prípravy na novú sezónu? Samozrejme, že nie. To je jasné," uviedol Klopp na piatkovej tlačovej konferencii.

"Musíme si to ešte premyslieť a všetko zvážiť. Budem na túto tému ešte hovoriť s hráčom," citovala nemeckého kouča agentúra DPA.

Na olympiáde účinkujú reprezentačné výbery zostavené z hráčov do 23 rokov, podľa pravidiel však môže každý tím nominovať troch futbalistov mimo vekového limitu.

Na rozdiel od majstrovstiev sveta či kontinentálnych šampionátov nie sú kluby povinné pustiť hráčov na OH.

Tréner egyptskej reprezentácie Shawky Gharib povedal, že nechá na vedení Liverpoolu, či sa rozhodne uvoľniť Salaha pre potreby národného tímu.

Klopp uviedol, že s predstaviteľmi egyptského tímu zatiaľ nebol v bližšom kontakte a potrebuje poznať viac detailov, než vydá v tejto záležitosti konečný verdikt.

Súvisiace články