Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Mladý Slovák strelil v juniorskej súťaži hetrik na ihrisku AC Miláno

K víťazstvu Hellasu Verona najvýraznejšou mierou prispel Slovák Ľubomír Tupta (s číslom 9). (Autor: Twitter - Hellas Verona FC)
SITA|Publikované 26. sep 2016 o 12:01

Ľubomír Tupta prispel v juniorskej súťaži Primavera k víťazstvu Hellasu Verona v Miláne 6:2.

VERONA. Slovenský mládežnícky futbalový reprezentant v službách talianskeho Hellasu Verona Ľubomír Tupta má za sebou vydarený víkend.

V tamojšej juniorskej súťaži Primavera strelil hetrik a pomohol svojmu tímu k víťazstvu 6:2 na ihrisku AC Miláno. "Tieto góly znamenajú pre mňa veľmi veľa. Som šťastný, že sa mi podarilo zaznamenať hetrik proti slávnemu tímu," povedal Tupta pre web zastupiteľskej spoločnosti CSM-Agency.

"Zdolať AC nie je každodenná záležitosť. Milánsky tím stále patrí k špičke, do mládežníckeho futbalu dáva veľké peniaze," doplnil.

"Bol to skvelý duel, hrali sme to, čo sme chceli. Viete, kedy dostalo AC Miláno naposledy šesť gólov? Pred piatimi rokmi od FC Barcelona. Zatiaľ je to výborne, v troch zápasoch sme získali deväť bodov. Dúfam, že sa nám bude dariť aj naďalej," vravel ďalej Tupta, ktorého vyhlásili za najlepšieho hráča stretnutia.

Jeden gól dosiahol aj iný Slovák v drese Verony Samuel Štefánik. "Áčko? Trénoval som s ním, no pre svalové zranenie som vynechal veľa tréningov. Momentálne som v tíme pre Primaveru," uzavrel Tupta.

Ľubomír Tupta v lete spojil svoju najbližšiu športovú budúcnosť s Hellasom Verona, kde prišiel vlani v auguste z ďalšieho mužstva na Apeninskom polostrove Catanie Calcio.

So svojím zamestnávateľom podpísal osemnásťročný talentovaný útočník štvorročný kontrakt. Je to preňho prvá profesionálna zmluva v kariére.

V minulosti sa o jeho služby zaujímali Inter Miláno, Juventus Turín aj Empoli.

Odchovanec Tatrana Prešov Tupta odohral v uplynulej sezóne za Hellas jeden víťazný duel v šestnásťfinále Talianskeho pohára proti Pavii (1:0).

Väčšinou nastupoval v juniorskej Primavere.

Hellas Verona po uplynulom ročníku zostúpil z najvyššej súťaže a v aktuálnej sezóne 2016/2017 je účastníkom Serie B.

Ľubomír Tupta patrí medzi slovenské talenty.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.