Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Spolužiaka nútil jesť cukríky z pisoára, Arizona správanie mladíka odsúdila

Hokejisti tímu Arizona Coyotes na ilustračnom zábere. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. okt 2020 o 07:41

Klub sa zriekol práv na 18-ročného Američana.

GLENDALE. Klub Arizona Coyotes sa zriekol práv na 18-ročného amerického hokejistu Mitchella Millera, ktorého si vybral v nedávnom drafte NHL.

K tomuto kroku sa vedenie odhodlalo po tom, ako vyšlo najavo Millerovo šikanovanie spolužiaka.

Arizona siahla po obrancovi vo štvrtom kole z celkovej 111. pozície. Za sebou mal dve sezóny v USHL, v ročníku 2019/2020 dosiahol v 44 zápasoch osem gólov a 25 asistencií.

Na jeho prehrešok z minulosti upozornil denník The Arizona Republic, ktorý zverejnil príbeh, v ktorom Miller spoločne s ďalším spolužiakom šikanovali Isaiaha Meyera-Crothersa.

Ten pre denník uviedol, že jediné, čo chcel od Millera, bolo ospravedlnenie. Povedal, že "ak by ho Miller nešikanoval a neprinútil jesť cukríky z pisoára, bol by stále hráč klubu NHL."

Coyotes sa najskôr postavili za Millera, no po veľkej kritike v médiách a na sociálnych sieťach sa vzdali práv na tohto hráča.

"Pred draftom sme vedeli o tomto incidente z roku 2016. Neospravedlňujeme tento typ správania, ale vzali sme to ako poučný moment pre Millera, ktorému sme chceli poskytnúť príležitosť byť lídrom v snahe o antišikanovanie a antirasizmus.

Neskôr sme sa dozvedeli viac o tejto udalosti a najmä o jej vplyve na rodinu Meyera-Crothersa. Poznatky, ktoré sme získali, sa nezhodujú s víziou našej organizácie a viedli k rozhodnutiu zriecť sa práv na tohto hráča.

V mene klubu Arizona Coyots sa chcem ospravedlniť Isaiahovi a jeho rodine," uviedol generálny riaditeľ Xavier Gutierrez pre klubovú stránku.

Súvisiace články