Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Stoch sa teší na atmosféru, v Grécku má nedokončenú prácu

V strede slovenský hráč Miroslav Stoch. (Autor: Miguel Morenatti TASR/AP)
SITA|5. júl 2019 o 17:16

Slovenský futbalista sa do PAOK Solún vracia s novou výzvou.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový reprezentant Miroslav Stoch sa do gréckeho tímu PAOK Solún vracia s novou výzvou.

Počas svojej zahraničnej anabázy v Holandsku, Turecku, Spojených arabských emirátoch či Česku sa vždy tešil z majstrovského titulu, na juhu Európy sa mu to však nepodarilo. V Solúne už pôsobil v sezóne 2013/2014, keď bol na hosťovaní z tureckého Fenerbahce Istanbul.

Vybral si známe prostredie

Rodák z Nitry sa vyjadril, že o jeho služby prejavilo záujem viacero klubov, ale on sa rozhodol pre návrat do známeho prostredia.

"Ponuka sa mi zdala veľmi zaujímavá a to aj z toho dôvodu, že pred piatimi rokmi, keď som v Grécku hosťoval, sme nič nevyhrali, hoci sme boli k nejakému triumfu blízko. Napadlo mi, že tam mám nedokončenú robotu, keďže odtiaľto nemám žiadnu trofej," povedal Stoch v rozhovore pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Kým v sezóne 2013/2014 skončil PAOK na druhom mieste za Olympiakosom Pireus, v predošlom ročníku jednoznačne ovládol grécku najvyššiu súťaž. V 30 zápasoch ani raz neprehral a v najbližších mesiacoch zabojuje o účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov. Stoch priznal, že po návrate do Grécka pociťoval príjemné pocity.

"Vybavili sa mi spomienky na klub a na elektrizujúcu atmosféru na tribúnach, obzvlášť vo veľkých derby zápasoch," skonštatoval účastník MS 2010 aj európskeho šampionátu spred troch rokov.

Zmena tímu neovplyvní jeho výkony v reprezentácii

Prestup Miroslava Stocha z pražskej Slavie bol pomerne nečakaný, keďže Slovák patril medzi najväčšie opory mužstva. V českej metropole absolvoval 88 súťažných zápasov, v ktorých strelil dvadsať gólov a na ďalších devätnásť prihral.

"Dva roky v Slavii mi dali veľa. Do Prahy som prišiel s jasným zámerom hrať čo najviac a pomôcť klubu k dosiahnutiu najvyšších cieľov. To sa podarilo, hoci začiatok nebol jednoduchý, ale potom to už išlo a dosiahli sme skvelé úspechy," poohliadol sa Stoch za svojim pôsobením v tíme Slavia Praha.

Dres PAOK Solún v minulosti obliekal aj ďalší slovenský reprezentant Róbert Mak, ktorý momentálne pôsobí v ruskom Zenite Petrohrad. Stoch si nemyslí, že zmena pôsobiska by mohla mať vplyv na jeho výkony v reprezentačnom drese.

"Idem do, myslím si, kvalitnejšej ligy a dá sa povedať, že kluby, odkiaľ idem a kam idem, sú minimálne na rovnakej úrovni. Slavia však bude mať u mňa naveky špeciálne miesto, takisto Praha, kde som rýchlo našiel nový domov," dodal Miroslav Stoch.

Súvisiace články