Pondelok, 12. apríla, 2021Meniny má Estera

Vplyv Ramsayho na hru dvadsiatky? Prevýšilo to očakávania, tvrdí Šatan

Miroslav Šatan. (Autor: TASR)
Miroslav Kováčik|7. jan 2021 o 19:31

O zotrvaní Petrovického prebehnú diskusie.

BRATISLAVA. Slovenskí hokejisti do 20 rokov tretíkrát za sebou stroskotali na majstrovstvách sveta vo štvrťfinále a obsadili konečné ôsme miesto.

V porovnaní so šampionátom v roku 2020, však neboli v pozícii fackovacieho panáka a do posledných minút trápili oboch neskorších finalistov.

Najskôr Kanaďania v základnej skupine (3:1) a neskôr aj Američania v úvodnom kole vyraďovacej časti (5:2) spečatili svoj triumf proti Slovákom až gólom do prázdnej bránky.

Šestnásťroční patrili medzi tých lepších

V pozitívnom duchu zhodnotil výkony slovenských mladíkov aj držiteľ štyroch medailí zo seniorských MS a prezident SZĽH Miroslav Šatan.

"Tréner Petrovický a tím okolo neho svoju úlohu zvládli výborne, napriek tomu, že na prípravu mali málo času.

Bolo tam vidieť veľa dobrých vecí a prvkov moderného hokeja," povedal Šatan.

"Boli sme zorganizovaní v obrane, spôsob forčekingu, zmena v hraní oslaboviek a presiloviek, to všetko kopírovalo štýl, ktorý hráme v ,áčku’," doplnil.

Záverečným nominačným sitom prešli aj traja 16-roční hráči. Šimon Nemec bol zaradený medzi troch najlepších hráčov Slovenska na turnaji, v ofenzíve hral výraznú rolu Juraj Slafkovský a k nim treba pripočítať aj Filipa Mešára.

"Traja šestnásťroční patrili k tým lepším hráčom v mužstve. Ale aj ostatní mladí, sedemnásťroční sa ukázali. Polovica mužstva môže hrať na budúci rok a využiť skúsenosti, ktoré nadobudli,“ uviedol Šatan.

Jednotný moderný systém

Kapitán majstrov sveta z Göteborgu vyzdvihol aj prínos trénera seniorského tímu Craiga Ramsayho. Ten sa snaží odovzdávať svoje skúsenosti koučom, ktorí vedú mládežnícke reprezentačné výbery.

"Všetky očakávania to prevýšilo. Vždy som tvrdil, že je potrebné, aby sme systémy prepojili, aby sme hráčov začali učiť jednotný moderný systém.

Po tom, čo som videl na majstrovstvách sveta dvadsaťročných, si myslím, že sme tento cieľ splnili. Verím, že sa to postupne prenesie aj do nižších reprezentácii," skonštatoval prezident SZĽH.

Na budúcoročnom šampionáte čaká Slovensko náročná skupina. Jeho súpermi budú USA, Rusko, Švédsko a Švajčiarsko.

Napriek tomu si Šatan myslí, že Slováci majú šancu postúpiť zo skupiny a zabojovať aj o lepšie umiestnenie.

Bude znovu pri tom aj súčasný tréner?

"Najprv si zhodnotíme túto sezónu, ktorú má ,dvadsiatka‘ za sebou a budeme sa v najbližších týždňoch rozprávať aj o budúcnosti,“ dodal Šatan.

Miroslav Kováčik je doma vo viacerých športoch, výnimkou nie je F1, biatlon, americký futbal alebo šípky. Po vyštudovaní žurnalistiky sa v roku 2019 ako novinár zúčastnil MS v hokeji aj európskeho šampionátu vo volejbale.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články