Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Krakovské derby pred plným štadiónom? Zápasy, pre ktoré sa hrá futbal

Dimun v drese slovenskej reprezentácie do 21 rokov. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Daniel Dedina|14. okt 2020 o 20:47

Reprezentácia? Nikto ma nekontaktoval.

Rozhovor pre denník SME

Pár kilometrov od slovenských hraníc platia iné pravidlá. V Poľsku majú futbaloví fanúšikovia povolený vstup na štadióny aj v tomto období. "Záleží, v akej zóne sa nachádza dané mesto," vysvetľuje slovenský futbalista Cracovie Krakov MILAN DIMUN.

Minulotýždňový duel poľského Superpohára medzi Legiou Varšava a Cracoviou sledovalo priamo na tribúnach sedemtisíc divákov. Dimun priviedol svoj tím k triumfu z pozície kapitána. "Nikdy na to nezabudnem," vraví 24-ročný Košičan.

Vitrína Cracovie sa rozrástla o cennú trofej. Vo finále poľského Superpohára ste po bezgólovej remíze zdolali Legiu Varšavu na penalty. Stalo sa tak len deň po tom, čo rovnakým spôsobom uspela slovenská reprezentácia v baráži o postup na majstrovstvá Európy proti Írsku. Inšpirovali ste sa?

Chvalabohu, že sme vyhrali a je už jedno, akým spôsobom. Najdôležitejšie je víťazstvo. Penalty sú o šťastí, ale bolo to pekné, že rovnakým spôsobom postúpilo Slovensko a my sme vyhrali Superpohár.

O všetkom rozhodol váš úspešný pokus v piatej sérii. Čo vám napadlo, keď ste videli loptu v sieti?

Víťaznú penaltu som venoval môjmu bratrancovi, ktorý odišiel len nedávno do neba. Boli to obrovské emócie a neskutočné pocity, neviem to ani opísať. Zároveň mi padol kameň zo srdca, pretože pred penaltou som bol trochu nervózny.

Štadión Legie sa zaplnil z necelej štvrtiny, v hľadisku bolo sedemtisíc divákov. Ako ste vnímali atmosféru na tribúnach?

Spočiatku malo byť povolených 50 percent kapacity, nakoniec to bolo len 25.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Súvisiace články