Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Ako kapitán vyhral poľský Superpohár. Dimun prichádza do Dunajskej Stredy

Milan Dimun v reprezentačnom drese SR U21. (Autor: TASR)
TASR|4. aug 2021 o 19:58

Je odchovancom MFK Košice.

DUNAJSKÁ STREDA. Slovenský futbalový stredopoliar Milan Dimun prestúpil z poľskej Cracovie Krakov do DAC Dunajská Streda.

Dvadsaťštyriročný defenzívny stredopoliar podpísal s DAC dvojročnú zmluvu.

O príchode bývalého mládežníckeho reprezentanta Slovenska a odchovanca košického MFK informoval DAC na oficiálnom webe. Za MFK odohral Dimun v sezóne 2014/2015 15 duelov v slovenskej najvyššej súťaži, strelil 1 gól.

Po administratívnom preradení mužstva do 2. ligy prispel na jeseň 2015 k postu lídra 5 gólmi v 17 zápasoch. Jar 2016 vynechal pre zranenie a v lete toho roka sa stal hráčom Cracovie Krakov. Za klub nastúpil v 106 stretnutiach poľskej Ekstraklasy, strelil 4 góly.

Pridal aj 13 duelov v Poľskom pohári, 3 v Európskej lige a jeden v Superpohári. Vlani vyhral Poľský pohár, v tomto roku poľský Superpohár, v druhom prípade ako kapitán mužstva.

"Som veľmi šťastný, pretože prichádzam do jedného z najlepších klubov na Slovensku. DAC je organizačne na vysokej úrovni, čo platí aj o akadémii a štadióne. Prvé pocity sú super, veľmi sa teším na nové prostredie.

Mojim cieľom je pomôcť Dunajskej Strede v boji o najvyššie priečky. Budem sa snažiť čo najskôr aklimatizovať a urobím všetko pre to aby sme boli úspešní," povedal Dimun, ktorý bude v Dunajskej Strede nosiť dres s číslom 8.

"Milan je komplexný stredopoliar, jeho profil presne spĺňa naše predstavy. Vyznačuje sa výborným a intenzívnym pohybom v strede poľa, zároveň je aj dostatočne agresívny v súbojoch.

Popritom je dostatočne vysoký, takže typológiou zapadá do fyzicky náročnej Fortuna ligy. Veríme, že nás spoločne čakajú úspešné roky," povedal športový riaditeľ DAC Jan Van Daele.

Súvisiace články