Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Získal striebro na MS. Kvôli prestupu Slováka v Česku padol web klubu

Milan Bartovič pôsobil aj v drese HC Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
Zoran Boškovič|Publikované 24. nov 2017 o 08:44

Fanúšikovia mali enormný záujem o novú posilu.

BRATISLAVA. Slovenský útočník Milan Bartovič bude minimálne do 15. januára pomáhať českým Vítkoviciam. Ostravský klub angažovaním 36-ročného niekdajšieho slovenského reprezentanta reagoval na dlhodobé zranenia kľúčových útočníkov Radoslava Tybora a Rastislava Deja.

Ak v klube stihnú všetko vyriešiť, strieborný medailista z MS 2012 by mohol nastúpiť už v piatok.

"Dlhodobé zranenia Deja a Tybora sme sa rozhodli riešiť touto cestou. Milan Bartovič je skúsený hráč, ktorý v minulosti hral v NHL i KHL. V tejto chvíli sme dohodnutí na výpomoci do 15. januára 2018," vysvetľoval tréner a generálny manažér Jakub Petr pre klubový web.

Ten obrovský nápor fanúšikov nevydržal. "Záujem vás, fanúšikov, o informácie o novej posile je obrovský. Zhodili ste nám web," infomoval klub na svojom twitterovom konte.

Hráči Vítkovíc už vo štvrtok odcestovali do Chomutova, kde sa pripravujú na piatkový zápas v Litvínove.

"Sme dohodnutí, že za nami Milan v piatok dorazí, aby stihol dopoludňajšie rozkorčuľovanie a bol pripravený nastúpiť. Náš administratívny úsek od štvrtkového rána pracuje na tom, aby bolo všetko v poriadku. S Milanom proti Litvínovu počítame," pokračuje Petr.

Za Vítkovice by mal Bartovič hrať aj v nedeľu v Ostrave proti svojmu Libercu. "V tomto smere nemáme s Libercom žiadnu dohodu, takže môže nastúpiť proti svojmu, teraz už bývalému tímu," dodáva Petr.

Autor: Zoran Boškovič

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.