Shiffrinovú čaká tretia olympiáda, v tíme USA sú aj nováčikovia

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová. (Autor: SITA/AP)
TASR|24. jan 2022 o 21:50

USA bude reprezentovať viac ako 200 športovcov.

LOS ANGELES. Spojené štáty americké bude na zimných olympijských hrách 2022 v Pekingu reprezentovať 222 športovcov, medzi ktorými nebudú chýbať lyžiarka Mikaela Shiffrinová a snoubordista Shaun White.

Olympijský a paralympijský výbor USA (USOPC) oznámil zloženie nominácie v pondelok. Dvojnásobná olympijská víťazka Shiffrinová absolvuje už svoje tretie ZOH, trojnásobný olympijský šampión White zažije už svoju piatu zimnú olympiádu po rokoch 2006, 2010, 2014 a 2018.

"Olympiády sú ukážkou toho najlepšieho z ľudstva a športu a Peking 2022 nebude iný. USOPC a národné športové federácie sa zaviazali urobiť všetko pre bezpečnosť našich športovcov a ich podporu," uviedla v oficiálnom vyhlásení výkonná riaditeľka USOPC Sarah Hirshlandová.

Okrem Whitea už na piate ZOH idú aj snoubordistka Lindsey Jacobellisová, skeletonistka Katie Uhlaenderová a reprezentant v curlingu John Shuster.

Osem reprezentantov USA sa zúčastní na svojich štvrtých ZOH - bobistky Elana Meyersová Taylorová a Kaillie Humphriesová, akrobatická lyžiarka Ashley Caldwellová, krasokorčuliar Evan Bates, hokejistka Hilary Knightová, sánkar Chris Mazdzer a snoubordisti Faye Guliniová a Nick Baumgartner.

"Máme tím, ktorý je skvelým mixom šampiónov aj nováčikov," citovala agentúra AP slová šéfa americkej výpravy v Číne Ricka Adamsa. Otvárací ceremoniál je v Pekingu na programe 4. februára, záverečný 20. februára.

Súvisiace články