Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Michalovská Iuventa chce domáce prostredie využiť na postup v Lige majstrov

(Autor: TASR)
SITA|31. aug 2011 o 16:57

Hádzanárky Iuventy Michalovce čaká hneď na úvod sezóny veľká výzva - I. fáza kvalifikácie Ligy majstrov.

V Michalovciach sa v závere týždňa odohrá turnaj I. fázy kvalifikácie Ligy majstrov hádzanárok.

MICHALOVCE 31. augusta (SITA) - Hádzanárky Iuventy Michalovce čaká hneď na úvod sezóny veľká výzva. Od piatka do nedele (2. - 4. 9.) bude ich domovská Chemkostav aréna dejiskom turnaja B-skupiny I. fázy kvalifikácie Ligy majstrov žien 2011/2012. Michalovčanky sa v konkurencii tureckého Üsküdaru, srbského Zaječaru a českého Veselí nad Moravou pokúsia vybojovať jedno z prvých dvoch miest zaručujúcich účasť v II. kvalifikačnej fáze prestížnej súťaže.

"Pôvodne sa mal turnaj uskutočniť v Turecku, ale my sme veľmi túžili, aby sme mohli hrať pred našimi fanúšikmi. Napokon sa nám to aj podarilo a od toho sa odvíjajú aj našej ciele. Domáce prostredie chceme využiť na úspech. Máme však náročnú skupinu. Jej jednoznačným favoritom je Zaječar, ktorý sa v lete výrazne posilnil. Zvyšné tri tímy si to zrejme rozdáme o druhé postupové miesto," povedal pre agentúru SITA športový riaditeľ Iuventy Jaroslav Čúrny.

Zverenky trénerskej dvojice József Vura - Tomáš Hlavatý, ktoré si v utorok predohrali stretnutie 1. kola WHIL proti Slávii UDHK ŠG Nitra-Sereď (37:16), si v piatok od 18.00 h zmerajú sily s Üsküdarom, v sobotu v rovnakom čase nastúpia proti Zaječaru a v nedeľu tiež od 18.00 h zakončia svoje účinkovanie s Veselí, ktoré vedie slovenský kouč a nový kormidelník ženskej reprezentácie SR Peter Sabadka. Brankárkou českého šampióna je skúsená Lenka Černá, ktorá je Sabadkovou najbližšou spolupracovníčkou v národnom tíme.

"Üsküdar je tak trochu neznámou. Bude to však nepríjemný protivník, ktorý hrá dosť tvrdo. Práve s ním začíname na turnaji. Veríme, že sa nám vydarí vstup a potom budeme v nastúpenom trende pokračovať. O kvalitách Zaječaru som už hovoril. Potom nás čaká federálne derby proti Veselí. V interlige sa nám s ním darí, ale teraz to bude iná káva, pôjde o veľa. Tri zápasy za tri dni bude náročná zaťažkávacia skúška, ale počas prípravy sme sa na to zamerali, takže dievčatá by to mali fyzicky zvládnuť. Chýbať nám bude trojica dlhodobo zranených Mičiníková, Tregubovová a Maszkáľová," informoval Čúrny.

V dvoch štvorčlenných skupinách I. fázy sa bude hrať systémom každý s každým. Prvé dva tímy z oboch turnajov (2. - 4. 9. 2011) si vybojujú postup do II. fázy kvalifikácie LM (17. - 18. 9.), posledné dva zasa budú pokračovať v 2. kole PVP (1./2. - 8./9. 10.).

Iuventa sa v prípade triumfu v B-skupine I. fázy predstaví v dánskom meste Grenaa v rámci semifinále 1. skupiny II. fázy proti rumunskému Universitatea Jolidon Kluž a víťaz tohto súboja by vo finále bojoval o jedinú miestenku do hlavnej fázy LM proti úspešnejšiemu zo súboja Rostov na Done (Rus.) - Viborg HK (Dán.).

Ak Michalovčanky skončia v B-skupine I. fázy na 2. mieste, nastúpia v macedónskom Skopje v semifinále 2. skupiny II. fázy kvalifikácie proti nórskemu Byasenu a lepší z tejto dvojice by si vo finále zahral proti jednému z dvojice BM. Elda Prestigio (Šp.) - HC Metalurg Skopje (Maced.).

Keď Michalovčanky skončia na domácom turnaji tretie, v 2. kolo PVP si zmerajú sily s talianskym HC Sassari a prípadná 4. priečka by im v rámci PVP vyniesla konfrontáciu s cyperským A.C. "Latsia" Kentriki Asfalistik.

Liga majstrov žien 2011/2012:

I. fáza kvalifikácie (2. - 4. 9. 2011, do II. fázy kvalifikácie postupujú prví dvaja):

A-skupina: Ormi Loux Patras (Gréc.), MizuWaAi/Dalfsen (Hol.), LC Brühl Handball (Švaj.), Gil Eanes-Lagos (Portug.)

B-skupina: Üsküdar B.S.K. (Tur.), RK Zaječar (Srb.), Iuventa Michalovce (SR), HC Britterm Veselí nad Moravou (ČR)

Program turnaja B-skupiny (Chemkostav aréna v Michalovciach):

piatok 2. 9.: 15.30 h RK Zaječar (Srb.) - HC Britterm Veselí nad Moravou (ČR), 18.00 Üsküdar B.S.K. (Tur.) - Iuventa Michalovce (SR)

sobota 3. 9.: 15.30 h HC Britterm Veselí nad Moravou (ČR) - Üsküdar B.S.K. (Tur.), 18.00 Iuventa Michalovce (SR) - RK Zaječar (Srb.)

nedeľa 4. 9.: 15.30 h Üsküdar B.S.K. (Tur.) - RK Zaječar (Srb.), 18.00 Iuventa Michalovce - HC Britterm Veselí nad Moravou (ČR)

II. fáza kvalifikácie (17. - 18. 9. 2011, víťazi postupujú do základnej skupinovej fázy LM):

1. skupina: Universitatea Jolidon Kluž (Rum.), Rostov na Done (Rus.), Viborg HK (Dán.), víťaz B-skupiny I. fázy kvalifikácie

2. skupina: Byasen (Nór.), BM. Elda Prestigio (Šp.), HC Metalurg Skopje (Maced.), 2. tím B-skupiny I. fázy kvalifikácie

3. skupina: DVSC-Forum Debrecín (Maď.), Buxtehuder SV (Nem.), KGHM Metraco Zaglebie Lubin (Poľ.), 2. tím A-skupiny I. fázy kvalifikácie

4. skupina: Randers HK (Dán.), Tertnes Bergen (Nór.), IK Sävehof (Švéd.), víťaz A-skupiny I. fázy kvalifikácie

Súvisiace články