Momentka zo zápasu Michalovce - Žilina.
Momentka zo zápasu Michalovce - Žilina. (Autor: TASR)
SITA|21. mar 2019 o 20:50

Rozhodujúci zápas odohrajú v Žiline.

MICHALOVCE. Hokejisti Michaloviec zvíťazili nad hráčmi Žiliny 2:0 vo štvrtkovom šiestom zápase baráže o účasť v budúcej sezóne najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2019/2020.

Po predĺženej prvej tretine spôsobenej výmenou plexiskla videli domáci diváci gól až v 34. minúte, po prihrávke Mateja Giľáka spoza bránky sa presadil Marek Mašlonka.

Domáci pridali poistku v poslednej časti hry, vo vlastnom oslabení ušiel žilinskej obrane Nikita Dvurečenskij, ktorý bez problémov prekonal Tomáša Fučíka.

Rozhodujúci siedmy zápas série je na programe v sobotu 23. marca o 17:00 na ľade Žiliny.

Tipsport liga 2018/2019 - baráž (hrá sa na štyri víťazstvá):

Michalovce - Žilina 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 34. Mašlonka (M. Giľák, Valečko), 49. Dvurečenskij

Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák, Goga - Bogdaň, Jobbágy, 4327 divákov

Michalovce: Trenčan - Bdžoch, Kolba, Novický, Korenko, Linet, Valečko, Bojko, Mesaroš - Mašlonka, Piatak, M. Giľák - Róth, Cútt, Safaralejev - Gavrik, Banovský, Dvurečenskij - Hamráček, Toma, Chalupa

Žilina: Fučík - Piegl, L. Matejka, Dubeň, Marek Hudec, Bagin, Mendrej, Surán, Turian - J. Ručkay, Húževka, Jenčík - Milý, Surovka - Beránek, Podešva, Hvila - F. Hrazdíra, Ondruš - Dominik Rehák

/stav série 3:3/

Domov»Hokej»Slovensko»Žilina sa v Michalovciach nezmohla ani na gól, o víťazovi baráže rozhodne siedmy zápas