Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Michalovce budú v odvete doháňať dvojgólové manko z Ptuja

TASR|Publikované 6. jan 2007 o 22:10

Ptuj 6. januára (TASR) - Hádzanárky slovenského majstra z Iuventy Michalovce podľahli v sobotu prvom zápase 3. kola Pohára EHF na palubovke slovinského ...

Ptuj 6. januára (TASR) - Hádzanárky slovenského majstra z Iuventy Michalovce podľahli v sobotu prvom zápase 3. kola Pohára EHF na palubovke slovinského ŽRK Mercator Tenzor Ptuj 29:31 a v domácej odvete 13. januára (18.00) budú musieť doháňať iba dvojgólové manko.

Zverenky trénera Dušana Daniša, nezačali dobre. Domácim dovolili už v prvej štvrťhodinke odskočiť na rozdiel troch gólov (9:6) a rozdiel do prestávky narástol až na priepastných deväť gólov (18:9). V 40. min dosiahol Ptuj po prvý raz rozdiel 10 gólov a ešte 15 min pred koncom si štvrtý tím najvyššej slovinskej súťaže udržiaval pohodlný náskok (27:9), no záver vyšiel slovenskému zástupcovi skvele a deficit skorigoval na sľubný rozdiel. Michalovčanky nastúpili v základnej zostave bez zranenej dirigentky hry Petry Beňuškovej, ktorá sa síce v ďalšom priebehu dostala na palubovku, no hlavný podiel na odvrátení debakla malo presunutie krídelníčky Gregorčíkovej na ľavú stranu michalovského útoku a predovšetkým skvelé zákroky brankárky Vaverkovej v záverečnej desaťminútovke.

Dušan Daniš, tréner Iuventy: "Začali sme veľmi zle. Náš prejav sa ani zďaleka nepribližoval nášmu priemernému výkonu. Nedarilo sa spojkám a štandard v prvom polčase nepodali ani brankárky. Cez prestávku sme si povedali, že takto ďalej nemôžeme hrať, no naše odhodlanie sa prejavilo až v záverečnej desaťminútovke."

Pohár EHF, 3. kolo - 1. zápas:

ŽRK Mercator Tenzor Ptuj - Iuventa Michalovce 31:29 (18:9)

Najviac gólov Ptuju: Cioraová 13/6, Pušová a Mihičová po 5 - zostava a góly Iuventy: Krajcarová, Vaverková - Dittelová 6, Tóthová 3/1, Hodošková 2, Gregorčíková 6, Cinová 3, Kalaninová 3, Beňušková 1, Hricíková 4, Školková 1. Vylúčené: 2:2, 7m hody: 7/7 - 2/1. Rozhodcovia: Katsikis a Michalidis (obaja Gr.), 500 divákov.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.