Michalovčanky vyhrali prvé finále 33:20

(Autor: ilustračné - tasr)
SITA|27. apr 2013 o 19:55

Michalovčanky môžu zvýšiť vedenie v sérii už v nedeľňajšom druhom zápase.

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce uspeli v sobotňajšom prvom finálovom stretnutí národného play-off o majstra SR žien.

V domácom prostredí zvíťazili nad hráčkami HK Slovan Duslo Šaľa najmä vďaka druhopolčasovému výkonu 33:20 (13:10) a priblížili sa k obhajobe titulu.

Michalovčanky môžu zvýšiť vedenie v sérii už v nedeľňajšom druhom zápase, ktorý bude od 10.30 h tiež v ich Chemkostav aréne.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2012/2013:

Národné play-off o majstra SR - finále - prvý zápas (hrá sa na tri víťazstvá):

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 33:20 (13:10) - stav série 1:0

Iuventa: Gubiková, Medveďová, Krebsová - Piskayová 3, Szöllösiová 6, Kovaličková 1, Rebičová 3, Hollá 2, M. Holešová, Habánková, Horňáková 3, Tobiašová 4/1, Snopovová 6/1, Olšovská, Viňukovová 2, Tregubovová 3

Šaľa: Grandtnerová, Túrociová - Bíziková 2, Trochtová 1, Porubská 4, Krokavecová, Bérešová 2, Pócsíková, Demajová 2, Tulipánová 2, Veselková 1, S. Szarková 3/1, Súkenníková 3, Rácková

Pok. hody: 3/2 - 1/1, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Cipov a Pastierik, 1100 divákov

Šali vyšiel vstup do zápasu, gólmi Szarkovej, Porubskej a Bérešovej viedla v 3. min 3:0. Až potom dokázali prvýkrát skórovať domáce zásluhou Szöllösiovej. Táto krídelníčka potom znížila aj na 3:4, ale hostky opäť upravili na trojgólový rozdiel (6:3).

Michalovčanky naklonili stav skóre na svoju stranu v 16. min, keď bola z pokutového hodu úspešná Tobiašová (7:6). Hráčky Dusla sa držali súpera do 23. min (9:10), následne sa trikrát presadili Zemplínčanky, ale z ich náskoku ešte pred prestávkou odkrojila Porubská.

Hneď po zmene strán znížila Súkenníková na 11:13, ale potom prišiel gólový uragán domácich, ktoré v 41. min vyhrávali už o 10 gólov 21:11 a vzápätí aj 22:11. V zostávajúcom čase si Iuventa udržiavala výrazné vedenie a napokon zvíťazila 33:20.

O 3. miesto SR - druhý zápas (hrá sa na tri víťazstvá):

HK Danlog Partizánske - ŠKP Piccard Senec 25:25 (10:14), na strely zo značky pok. hodu: 4:3 - stav série: 1:1

Najviac gólov: Michnová 11/1, Blažeková 5, Kostelná 4/1 - Bačíková 8, Polláková 5, Dubajová 4/1

Pok. hody: 4/2 - 3/1, vylúčené: 4 - 4, ČK: 39. Štetáková (Senec) za hrubý faul, rozhodovali: Budzák a R. Varga, 300 divákov

Nedeľňajší druhý zápas sa niesol v podobnom duchu ako sobotňajší prvý duel. Hostky sa do polčasovej prestávky dostali do štvorgólového vedenia, no v druhom dejstve hráčky Partizánskeho zmazali manko a duel sa v riadnom hracom čase skončil nerozhodne 25:25.

V strelách zo značky pokutového hodu boli úspešnejšie domáce, ktoré víťazstvom vyrovnali stav série hranej na tri víťazstvá na 1:1.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Michalovčanky vyhrali prvé finále 33:20