Michalovčanky podľahli hádzanárkam Zlína 33:35

SITA|20. feb 2011 o 20:26

V 19. kole WHIL zdolali hádzanárky Zlína michalovskú Iuventu 35:33.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 19. kola WHIL (Women´s Handball International League) 2010/2011:

SOBOTA:

HK Štart Trenčín - HK Danlog Partizánske 25:26 (12:16)

Najviac gólov: Birkušová 6/2, Šáteková 6, Rajnohová 5/2 - Michnová 11/6, Blažeková 9, Košíková 4

Pok. hody: 5/4 - 7/6, vylúčené: 6 - 4, rozhodovali: Opava a Válek (obaja ČR), 300 divákov

Úvod zápasu patril domácim. Potom prevzali taktovku hosťujúce hráčky a nepustili počas celého stretnutia domáce do vedenia. Najväčší náskok v dueli bol na konci prvého polčasu, keď Partizánske viedlo 16:12. V druhom polčase sa domáce dostali na dostrel, ale nepremieňali vyložené šance, čo sa im vypomstilo. V závere domáce hráčky vyrovnali, ale tri sekundy pred koncom Michnová strelila gól a Partizánske zvíťazilo v Trenčíne 26:25.

HK Slovan Duslo Šaľa - Sokol Poruba 32:28 (14:16)

Najviac gólov: Vidiečanová a Bérešová po 7 - Adámková 6, R. Tomečková 5

Pok. hody: 5/1 - 6/4, vylúčené: 7 - 6, rozhodovali: Cipov a Pastierik (obaja SR), 400 divákov

Lepšie začali domáce hráčky, potom sa začal presadzovať súper, ktorý viedol až do 49 min. Domáci tím však napokon aj so šťastím zvíťazil 32:28.

TJ Sokol Písek - ŠKP Bratislava 27:20 (15:9)

Najviac gólov: I. Luzumová 6/1, Borovská 5, Salačová 4 - Globanová 4, Štetáková 4, H. Janšáková 4/2

Pok. hody: 1/1 - 5/3, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Kavulič a Skružný (obaja ČR), 230 divákov

Domáce družstvo si celý zápas udržiavalo 5 až 7-gólový náskok a jeho víťazstvo bolo absolútne zaslúžené.

DHK Baník Most - TJ Házená Jindřichov Hradec 30:20 (19:6)

Najviac gólov: Martinková 7, Tomášková, Beňušková, Schererová a Kylarová po 5 - Kohoutová a Krupicová po 4, I. Matoušková a Bubeníková 3

Pok. hody: 2/1 - 4/3, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Kohout a Vaník (obaja ČR), 350 divákov

Stretnutie malo jednoznačný priebeh už po prvom polčase, keď bol rozdiel v 18. min jedenásťgólový. Domáce hráčky nemali problém doviesť zápas do víťazného konca a napokon triumfovali zaslúžene 30:20.

NEDEĽA:

HC Zlín - Iuventa Michalovce 35:33 (22:16)

Najviac gólov: Štěrbová 10, Poznarová 8/3, Brablcová 6 - Tobiašová 12/2, Wollingerová 5, Hollá a Polláková po 4

Pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčené: 6 - 3, rozhodovali: Větrovský a Pavel Novotný (obaja ČR), 350 divákov

V polovici úvodného polčasu ešte viedli hostky z Michaloviec, ale domáce si už do prestávky trpezlivou hrou postupne vypracovali 6-gólový náskok. V druhom dejstve Michalovčanky začali hrať dve osobné obrany na strelkyne Zlína, ale napriek snahe sa im podarilo výsledok tohto úrovňou nadpriemerného stretnutia už iba skorigovať.

DHC Slavia Praha - DMK Zora Olomouc 33:25 (17:11)

Najviac gólov: Černá 9, Kutlvašrová a Keclíková po 7 - Fabíková 8, Hejtmánková 7, Kubáčková 5

Pok. hody: 4/3 - 4/4, vylúčené: 3 -3, rozhodovali: Cipov a Pastierik (obaja SR), 250 divákov

Slavia si rýchlo vytvorila náskok, vďaka ktorému mala vývoj stretnutia pod kontrolou. Prezentovala sa rýchlosťou a presnosťou a nebyť vynikajúcej brankárky hostiek, ktorá už v prvom polčase zlikvidovala viac ako desať vyložených šancí, víťazstvo Pražaniek by bolo ešte vyššie.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Michalovčanky podľahli hádzanárkam Zlína 33:35