Michal Martikán. (Autor: TASR)
TASR|10. aug 2019 o 14:12

Pre Martikána to bol špičkový tréning.

ČUNOVO. Slovenský vodný slalomár Michal Martikán triumfoval v C1 na podujatí World Ranking Race Slovak Open 2019 v Čunove.

Martikán napriek dvom trestným sekundám predstihol vo finálovej jazde Čecha Vítězslava Gebasa o 33 stotín sekundy.

Tretí skončil Francúz Valentin Marteil (+3,60). Ďalší Slovák Matej Beňuš dostal 50-sekundovú penalizáciu a obsadil 9. priečku (+49,88).

"Toto bol špičkový tréning. Napriek tomu, že sú to najväčšie slovenské preteky, tak vzhľadom k pre nás veľmi dôležitej kvalifikácii na olympiádu, sú to stále iba tréningové preteky.

Samozrejme, že som rád a vážim si to, že som vyhral, ale z tréningového hľadiska tam bolo viacero chýb, ktoré nemôžem akceptovať. Dúfam, že sa im vyhnem vo veľkých pretekoch," uviedol Martikán.

Medzi kajakármi Slováci nepostúpili zo semifinále, najlepšie z nich skončil Adam Gonšenica na 11. priečke. V rovnakej disciplíne žien sa presadila Jana Dukátová, hoci jej k výslednému času prirátali štyri trestné sekundy.

"Bola som nastavená, že sa sústredím na aktuálny moment, všetko ostatné musí ísť preč. Po chybách som viac pridala a v závere sa rozhodla riskovať," skonštatovala Dukátová. Stupeň víťazov unikol Elene Kaliskej na 4. pozícii, hneď za ňou figurovala Michaela Haššová.

Tesne za pódiom skončila Soňa Stanovská v kategórii kanoistiek, kde ju klasifikovali na 4. mieste pred piatou Monikou Škáchovou.

Vyvrcholením Slovakia Open bola súťaž miešaných štafiet, v ktorej sa predstavili všetky štyri kategórie a každý člen tímu absolvoval štvrtinu trate.

Tú najlepšie zvládlo slovenské kvarteto Martikán, Škáchová, Stanovský, Kaliská. Druhí boli Francúzi a za nimi nasledovali ďalší štyria Slováci Dodok, Glejteková, Haššová, Gonšenica.

Slovak Open 2019

Muži - výsledky

C1: 1. Michal Martikán 102,38 s (2 tr. sekundy), ... 9. Matej Beňuš (obaja SR) 152,26 (52)

K1: 1. Ondřej Tunka (ČR) 99,19 (2), ... 11. Adam Gonšenica 102,51 (2), 13. Andrej Málek 103,36 (4), 14. Jakub Stanovský 103,58 (0), ... 20. Radoslav Miko (všetci SR) 105,80 (0) - nepostúpili zo semifinále

Ženy - výsledky

K1: 1. Jana Dukátová 111,40 (4), ... 4. Elena Kaliská 117,15 (2), 5. Michaela Haššová 118,56 (6), ... 8. Kristína Nevařilová (všetky SR) 138,12 (0)

C1: 1. Cecile Tixierová (Fr.) 120,78 (2), ... 4. Soňa Stanovská 125,22 (2), 5. Monika Škáchová 126,74 (4), ... 7. Simona Glejteková 128,74 (6), 8. Simona Maceková 132,35 (4), ... 10. Emanuela Luknárová (všetky SR) 170,22 (4)

Miešaná štafeta: 1. Slovensko (Martikán, Škáchová, Stanovský, Kaliská) 101,40, 2. Francúzsko 103,60, 3. Slovensko (Dodok, Glejteková, Haššová, Gonšenica) 104,19, 4. Slovensko (Beňuš, Luknárová, Málek, Ďurecová) 105,83.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Martikán triumfoval v C1 na Slovak Open. Spravil som chyby, ktoré nemôžem akceptovať, vraví