Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Meszároš si možno zahrá s Chárom aj v Bostone

Meszárošovi nahráva aj fakt, že má skúsenosti s ťažkými zápasmi, v play off ich v kariére odohral takmer 50. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|Publikované 28. jan 2014 o 11:11

Meno slovenského obrancu sa spomína v súvislosti s prestupom z Philadelphie do Bostonu.

BRATISLAVA. Na olympiáde vo Vancouveri podávali Zdeno Chára s Andrejom Meszárošom výborné výkony. V obrane si rozumeli už na hrách v Turíne a dvojicu možno vytvoria aj v Soči.

Sám Meszároš priznal viackrát, že hrať v obrane s kapitánom reprezentácie by bola pre neho česť. Spolu si zahrali ešte v Ottawe Senators.

Dvadsaťosemročný hráč sa po zlom začiatku sezóny rozohral k solídnym výkonom. V januári patril k najproduktívnejším obrancom Philadelphie, v 12 zápasoch si pripísal 10 bodov. Ani to mu však nestačilo na to, aby hral v poslednom dueli Flyers proti Bostonu.

Za jeho absenciou nemusí byť len výkonnosť, za ktorú ho predtým kritizoval tréner Craig Berube. Posledné dni sa v zámorských médiách špekuluje, že slovenský obranca by mohol byť najnovšou posilou práve Bruins.

Vedenie minuloročného finalistu NHL sa potrebuje posilniť do obrany, keďže mu do konca sezóny vypadol Nemec Dennis Seidenberg.

A práve Meszároš by mohol byť za neho náhradou. V súvislosti s Bostonom sa spomínajú aj Henrik Tallinder, Chris Phillips či Andrew McDonald. Pre Slováka hovorí fakt, že je lacnejší, keďže mu po sezóne končí kontrakt.

Už na začiatku januára Meszároš priznal, že s agentom sa rozprávali o možnom odchode z Philadelphie.

„Hovorili sme o tom už s agentom. Neviem, či je to správna cesta, ale skúsime aspoň zistiť, aké má Philadelphia so mnou zámery,“ hovoril SME. O jeho výmene sa píše od začiatku ročníka, keď sa o neho zaujímali Colorado či Calgary.

V prospech skúseného obrancu tiež hovorí fakt, že má skúsenosti s ťažkými zápasmi, v play off ich v kariére odohral takmer päťdesiat.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články