Messi má už aj maradonovský gól "božou rukou"

TASR|10. jún 2007 o 09:54

Barcelona 10. júna (TASR) - Keď pred necelými dvoma mesiacmi Argentínčan Lionel Messi v prvom semifinále španielskeho Kráľovského pohára napodobnil gólové ...

Barcelona 10. júna (TASR) - Keď pred necelými dvoma mesiacmi Argentínčan Lionel Messi v prvom semifinále španielskeho Kráľovského pohára napodobnil gólové sólo krajana Diega Maradonu z MS 1986 proti Anglicku, všetci ho aj vzhľadom na jeho talent prirovnávali k legende. Teraz je to už definitívne, mladý útočník FC Barcelona skopíroval "božského Diega" aj v jeho druhom slávnom veľdiele, "božej ruke". Rozdiel je len chronologický, kým Maradona svoj prehrešok "vyžehlil v tom istom zápase krásnym momentom, Messiho po aprílovej paráde bude teraz verejnosť, snáď až na tú katalánsku, haniť.

V sobotu v noci vyšiel mladý Argentínčan na smiech, lebo jeho gól rukou vyšiel predbežne, ale pravdepodobne aj definitívne navnivoč. Barcelona totiž iba remizovala s mestským rivalom Espaňolom 2:2 a keďže to isté sa Realu Madrid podarilo v Zaragoze, v boji o titul bude mať konkurent z hlavného mesta Španielska všetko vo svojich rukách, pričom hrá doma proti priemernej Mallorke. Messiho gól prišiel za stavu 0:1, keď z ľavej strany pred päťku poslal tečovaný oblúčik Gianluca Zambrotta a Messiho ho po minutí hlavou dočiahol ľavou rukou. Zápas na 3 minúty prerušili vehementné protesty hostí, ale tí si vydemonštrovali iba zopár žltých kariet.

Argentínsky mladík sa krajšie maradonovsky predstavil v apríli, keď si v 29. minúte zápasu spravil z futbalistov Getafe štatistov. S loptou na nohe sa dostal z vlastnej polovice až do bránky súpera. Messi po zápase priznal, že jeho gól "bol podobný Diegovmu", ale dodal, že ho "nikdy nemožno porovnávať" s bývalou argentínskou hviezdou. Teraz, po sobotňajšej ruke už určite áno...