Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Medlová skončila tretia vo finále Big Air v Copper Mountain

Klaudia Medlová. (Autor: TASR)
TASR|17. dec 2016 o 21:11

Finále malo napokon iba štvorčlenné obsadenie.

COPPER MOUNTAIN. Slovenská snoubordistka Klaudia Medlová obsadila tretie miesto vo finále súťaže Big Air na podujatí Svetového pohára v americkom Copper Mountain.

Na pódium sa vyšvihla vďaka výkonu v treťom skoku a získala 600 bodov do celkového hodnotenia seriálu. Triumf si pripísala domáca Jamie Andersonová.

Medlová postúpila do finále zo štvrtkovej kvalifikácie z prvého miesta, keď v nej predviedla mimoriadne vydarený skok Frontside Double Cork 1080 Mute Grab so známkou 96,00.

Vo finále sa postupne zlepšovala - za prvý skok dostala 55,50, za druhý 65,50 a v treťom predviedla najlepší výkon finálového kola s ohodnotením 91,00. Vďaka tomu sa dostala pred domácu Juliu Marinovú na tretiu priečku.

Finále malo napokon iba štvorčlenné obsadenie, pretože na štart nenastúpili Nórka Kjersti Buaasová a Britka Katie Ormerodová. Za víťaznou Američankou Andersonovou skončila druhá Fínka Enni Rukajärviová.

"Body vo finále sa sčítavali z dvoch rôznych rotácií, trikov. Dve dievčatá neštartovali, jedna sa zranila pri tréningu a druhá sa po kvalifikácii necítila dobre. Sme radi, že sa Klaudii podarilo aj vo finále ustáť Frontside Double Cork 1080 Mute Grab, ktorý bravúrne zvládla už v kvalifikácii. Škoda, že nemala silnejší prvý trik, inak by to bolo celé skvelé. Za druhým miestom Klaudia zaostala o pol boda, čo trošku mrzí. Aj tak je to však super výsledok," zhodnotil pre TASR tréner Marek Hliničan.

Medlovej sa v tejto sezóne prvýkrát podarilo prebojovať do šesťčlenného finále. V kórejskej Alpensii (8. miesto) i v Mönchengladbachu (7. miesto) jej miestenka v rovnakej disciplíne ušla len o vlások.

Výsledky - finále Big Air (Copper Mountain):

ženy:

1. Jamie Andersonová (USA) 151,25

2. Enni Rukajärviová (Fín.) 147,00

3. Klaudia MEDLOVÁ (SR) 146,50

4. Julia Marinová (USA) 136,75

Katie Ormerodová (V. Brit.) a Kjersti Buaasová (Nór.) neštartovali

Súvisiace články