Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Medlová do finále nepostúpila, v kvalifikácii výrazne zaostala

Pred dvoma rokmi skončila Klaudia Medlová na svetovom šampionáte v disciplíne Big Air na štvrtom mieste. Teraz za týmto umiestnením výrazne zaostala. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. mar 2017 o 16:36

Slovenská snoubordistka nenadviaže na štvrté miesto, ktoré v disciplíne Big Air obsadila na šampionáte pred dvoma rokmi.

SIERRA NEVADA. Slovenská snoubordistka Klaudia Medlová neuspela v kvalifikácii Big Air na majstrovstvách sveta v španielskej Sierra Nevade.

4. miesto

v disciplíne Big Air obsadila Klaudia Medlová pred dvoma rokmi na majstrovstvách sveta v Kreischbergu.

Výkonom 58,00 obsadila až 24. miesto a zostala ďaleko za bránami piatkového finále.

Zverenka trénera Mareka Hliničana sa napokon postavila na štart štvrtkovej kvalifikácie Big Air, hoci svoju účasť dlho zvažovala. Minulý týždeň totiž pri tréningu na prvú šampionátovú disciplínu slopestyle spadla a rozbila si spodnú peru z vnútornej strany, ktorú jej museli lekári zašiť.

Necítila sa komfortne a vzdala sa obhajoby bronzu, ktorý v tejto disciplíne získala na majstrovstvách sveta 2015 v rakúskom Kreischbergu.

Jej druhú obľúbenú freestyleovú súťaž si však nenechala ujsť. Prvý skok dvadsaťtriročnej Slovenky ohodnotili rozhodcovia známkou 57,33.

V rámci skupiny jej stačila len na desiate miesto.

Riziko jej nevyšlo

Do druhého kola išla Medlová s maximálnym rizikom, lenže skok jej nevyšiel a rozlúčila sa s účinkovaním na šampionáte.

Pred dvoma rokmi v Kreischbergu obsadila v Big Air štvrté miesto.

Takto vyzerala disciplína Big Air na šampionáte pred dvoma rokmi.

V eliminácii štartovalo spolu tridsaťšesť snoubordistiek, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. V rámci nich predviedli najlepšie výkony Rakúšanka Anna Gasserová (90,00) a zlatá zo slopestyle Laurie Blouinová z Kanady (91,66).

Neuspeli ani muži

Ani v mužskom finále Big Air nebude mať Slovensko zástupcu. Samuel Jaroš bol v akcii pár hodín pred Medlovou a v kvalifikácii obsadil 30. miesto.

Predtým v slopestyle pri svojej premiére na majstrovstvách sveta skončil pätnásťročný člen oddielu Boardparadise Handlová na 31. mieste.

Finále Big Air by sa malo uskutočniť v piatok 17. marca od 19.30 SEČ.

Vyjadrenia trénera Mareka Hliničana:

O Klaudii Medlovej:

"Bolo vidieť, že Klaudia po zranení, ktoré ju pred majstrovstvami sveta vyradilo na šesť týždňov z tréningu, mala trochu väčší rešpekt. Prvú jazdu zašla celkom dobre, no vedeli sme, že na postup musí predviesť viac. Do druhej jazdy preto išla s väčším rizikom s vedomím, že buď to vyjde, alebo nie. Na postup to nestačilo, ale som rád, že zabojovala a skúsila náročnejší trik. Samozrejme, s výsledkom nemôžeme byť a ani nie sme spokojní. Vzhľadom na veľmi silnú konkurenciu v ženskej súťaži a tiež to, že Klaudia nemala poriadne natrénované, však neberieme túto situáciu tragicky."

O Samuelovi Jarošovi:

"U Sama sme si stanovili métu, že do 30. miesta bude s jeho vystúpením vládnuť spokojnosť. V oboch súťažiach sa pohyboval na hrane toho, takže môžeme byť spokojní. U neho to v prvom rade bolo o zbieraní skúseností do ďalšej kariéry. Svoje triky zvládol pekne a čisto, čo ma teší."

MS v snoubordingu - kvalifikácia Big Air:

MUŽI:

1. skupina:

1.Roope TonteriFínsko92,00
2.Chris CorningUSA90,33
3.Lyon FarrellUSA86,66

2. skupina:

1.Sven ThorgrenŠvédsko96,33
2.Niklas MattssonŠvédsko94,33
3.Marcus KlevelandNórsko92,33
17.Samuel JarošSR58,00

- celkovo obsadil Samuel Jaroš 30. miesto

ŽENY:

1. skupina:

1.Anna GasserováRakúsko90,00
2.Silje NorendalováNórsko84,33
11.Klaudia MedlováSR57,33

- celkovo obsadila Klaudia Medlová 24. miesto

2. skupina:

1.Laurie BlouinováKanada91,66
2.Enni RukajärviováFínsko84,66

Súvisiace články