Veszelka sa mohol pridať k Volkovi, od medaily ho delilo päť centimetrov

Úspešný odchovanec MAC Redox Lučenec Tomáš Veszelka.
Úspešný odchovanec MAC Redox Lučenec Tomáš Veszelka. (Autor: SITA/Marek Mrviš)
Sportnet|16. júl 2017 o 19:57

Slovenský trojskokan utvoril nový národný rekord, na medailu však nestačil.

BYDGOSZCZ. Slovenský reprezentant Tomáš Veszelka skončil na štvrtom mieste v súťaži trojskokanov na XI. majstrovstvách Európy do 23 rokov v atletike v poľskom meste Bydgoszcz.

Veszelka (ŠK Dukla Banská Bystrica) už prvým pokusom zaletel na 16,63 metra, čím o 30 centimetrov zlepšil svoj osobný rekord pod holým nebom a zároveň slovenský rekord v tejto vekovej kategórii.

Národný rekord

v kategórii do 23 rokov utvoril slovenský trojskokan Tomáš Veszelka skokom dlhým 16,63 metra. Od medaily ho delilo päť centimetrov.

Dlho mu to stačilo na zisk bronzovej medaily, ale vo štvrtej sérii ho o päť centimetrov prekonal Nemec Max Hess.

Veszelka ešte v piatom pokuse zabojoval (16,56), ale napokon súboj o bronz tesne prehral. Majstrom Európy sa stal Nazim Babajev z Azerbajdžanu, ktorý výkonom 17,18 centimetra o štyri centimetre zdolal Fína Sima Lipsanena.

Veszelka sa mohol pridať k šprintérovi Jánovi Volkovi, ktorý na šampionáte vybojoval dve medaily - v behu na 100 metrov striebro a v behu na 200 metrov zlato.