Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Mbappe chce reprezentovať Francúzsko na olympiáde

Kylian Mbappé(uprostred) kope do lopty cez Ragnara Sigurdssona z Islandu v prípravnom futbalovom zápase Francúzsko - Island v Guingampe 11. októbra 2018. (Autor: TASR/AP)
TASR|23. dec 2019 o 16:50

O svojom úmysle už informoval aj trénera národného tímu Deschampsa, ktorý súhlasí.

PARÍŽ. Francúzsky futbalista Kylian Mbappe vyjadril túžbu reprezentovať svoju krajinu na budúcoročných olympijských hrách v Tokiu.

Dvadsaťjedenročný útočník Paríža Saint-Germain však zároveň rázne odmietol vyvolávanie vášni a konfliktov v prípade, že mu vedenie klubu účasť nepovolí.

"Samozrejme, rád by som sa zúčastnil na budúcoročných olympijských hrách. Ak mi však môj zamestnávateľ nedovolí vycestovať, nemienim vyvolávať žiadne konflikty," uviedol majster sveta z roku 2018.

O svojom úmysle už vopred informoval aj trénera seniorského národného tímu Didiera Deschampsa, ktorý s rozhodnutím mladého kanoniera nebude mať žiaden problém, ak to neovplyvní jeho výkony na budúcoročnom európskom šampionáte.

"Trénera som ubezpečil, že na EURO sa veľmi teším. V podstate mi len povedal, že účasť na olympiáde si mám vydiskutovať s poverenými ľuďmi," reagoval Mbappe.

Francúzsky výber v Toku povedie tréner francúzskej dvadsaťjednotky Sylvain Rippoll. Ten môže na turnaj povolať len trojicu hráčov staršiu ako 23 rokov. Informáciu priniesla agentúra AFP.

Súvisiace články