Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

V Estónsku patril medzi lídrov, slovenská enkláva na Spiši sa rozrástla

Mário Ihring v reprezentačnom drese. (Zdroj: TASR/František Iván, Autor: TASR/František Iván)
SITA|Publikované 21. jan 2021 o 16:26

Rytieri zmenili rozohrávača.

BRATISLAVA. Basketbaloví Spišskí rytieri sa rozhodli pre radikálnu zmenu na rozohrávke.

Lídra najvyššej slovenskej súťaže opúšťa prvý "playmaker" Američan Jarvis Garrett a na jeho miesto prichádza slovenský reprezentant Mário Ihring.

Len nedávno ukončil úspešné pôsobenie v estónskom tíme Rapla BS a na Spiši podpísal kontrakt do konca roka. Informoval o tom web Spišských rytierov. 

V Estónsku skončil z osobných dôvodov

"Sezóna v Estónsku bola super, všetko bolo na profesionálnej úrovni. Čo sa týka výkonov, myslím si, že Rapla má zatiaľ vydarený ročník. Zopár zápasov sa nám nepodarilo, ale taký je basketbal.

Hodnotím to pozitívne. Pôsobenie som ukončil z osobných dôvodov, pre ktoré som sa chcel vrátiť naspäť na Slovensko. Tím z Raply to pochopil, za čo som veľmi vďačný," objasnil Ihring svoj predčasný estónsky koniec. 

Prichádza do ambiciózneho slovenského tímu a svoju úlohu si veľmi dobre uvedomuje.

"Ja som sa už pred sezónou bavil s trénerom Teom Hojčom o tejto možnosti. Mal som na to veľmi pozitívny názor, no chcel som sa posunúť ďalej do zahraničia. Akonáhle sa toto všetko stalo a Spišiaci sa to dozvedeli, ihneď ma kontaktovali a začali sme riešiť spoluprácu.

Viem, že prichádzam do tímu, ktorý má smelé plány a verím, že svojou hrou prispejem k ich napĺňaniu. Základom bude odovzdať v každom zápase sto percent a postupne sa zlepšovať tímovo aj individuálne," zhodnotil svoje očakávania Ihring. 

Hojč: Náš tím bude ešte slovenskejší

Pred sezónou prišli do Spišskej Novej Vsi Michal Čekovský, Tomáš Mrviš a Michal Baťka.

Teraz k nim pribudol ďalší hráč s reprezentačnými skúsenosťami, navyše, oveľa mladší.

Dvadsaťdvaročný handlovský rodák prichádza z Raply ovenčený výbornými číslami.

Priemerne zaznamenal 18,2 bodu na zápas, doskočil 5,4 lôpt a rozdal 6,5 asistencií.

Tieto čísla z neho robili jedného z lídrov tamojšej kvalitnej Lotyšsko-estónskej ligy. A niečo podobné od neho očakáva aj tréner lídra tabuľky Teo Hojč . 

"Som rád, že sa nám podarilo podpísať ďalšieho slovenského hráča, robí to náš tím ešte 'slovenskejším', z čoho mám veľkú radosť. Teší ma tiež, že budem môcť pracovať s talentovaným hráčom, akým Mário určite je.

Budem rád, ak sa mi podarí prispieť k jeho basketbalovému rastu tak, ako sa mi to podarilo predtým aj s inými slovenskými hráčmi. Verím, že Mário nám dá niečo, čo nám teraz chýba a že sa rýchlo zohrá s tímom," vyslovil sa Hojč. 

Alternatívu hľadali tri týždne

"Musím úprimne priznať, že sme od Garretta čakali viac, a tak sme nejaké tri týždne hľadali alternatívu na tento post.

Využili sme to, že Mário náhle ukončil svoje pôsobenie v Estónsku a ihneď sme ho kontaktovali.

Sme radi, že sme sa po neľahkých rokovaniach na konci predsa len dohodli a že k nám prichádza slovenský reprezentačný rozohrávač," komentoval športový manažér Spišiakov Michal Búza na webe basketsnv.sk.Súvisiace články