Nedeľa, 18. apríla, 2021Meniny má Valér

Slovensko slávi ďalší úspech, Jagerčíková je vicemajsterkou sveta v šprinte

Marianna Jagerčíková (vľavo) na MS v skialpinizme 2021. (Autor: facebook.com/Marianna Jagerčíková)
TASR|2. mar 2021 o 16:25

Skialpinizmus má byť súčasťou OH.

LA MASSANA. Slovenská reprezentantka v skialpinizme Marianna Jagerčíková v utorok potvrdila príslušnosť k užšej špičke v tomto športe, keď na majstrovstvách sveta v Andorre obhájila striebornú medailu v šprinte.

Pred dvoma rokmi vo švajčiarskom Villars-sur-Ollon bolo striebro jej prvou medailou z vrcholných podujatí v skialpinizme, v ďalších mesiacoch na to nadviazala niekoľkými pódiami vrátane víťazstiev v pretekoch Svetového pohára.

"Konečne to dnes vyšlo. Ďakujem každému, kto mi držal palce," znela prvá reakcia 35-ročnej rodáčky z Brezna po utorkovej striebornej súťaži v údolí Comapedrosa nad dedinou La Massana.

Nad sily skúsenej slovenskej skialpinistky bola v utorkovom popoludňajšom finále iba švajčiarska reprezentantka Marianne Fattonová.

Za Jagerčíkovou finišovala Talianka Mara Martiniová a vyjazdila si bronz. Dvadsiatu priečku spomedzi 28 štartujúcich obsadila ďalšia Slovenka Katarína Lovrantová.

V stredu sú v Andorre na programe štafety, vo štvrtok vertikálne preteky a šampionát vyvrcholí sobotňajšími individuálnymi pretekmi.

Medzi mužmi si najcennejší kov vybojoval Švajčiar Iwan Arnold, striebro putuje do Španielska zásluhou Oriola Cardonu Colla a bronz pre Taliansko získal Nadir Maguet.

V utorkovej súťaži mužov do 20 rokov skončil Matúš Černek na 18. pozícii spomedzi 20 štartujúcich, medzi ženami do 20 rokov bola na poslednom 10. mieste Tereza Mazalová.

Medzi seniormi mal na MS štartovať aj Jakub Šiarnik, no tesne pred šampionátom mal pozitívny test na koronavírus a prišiel o účasť na vrcholnom podujatí.

Skialpinizmus má v budúcnosti šancu stať sa olympijským športom, už v roku 2020 bol súčasťou ZOH mládeže vo švajčiarskom Lausanne.

Súvisiace články